| Mihai_Vlad_1998 a întrebat:

Eu am 2 ani de cand calatoresc in Turcia(Istanbul)! Pe perioada vacantei de vara 3 luni.Pana acum am mers cu procura pe sofer.Matusa mea e casatorita cu un turc si locuieste acolo.Anul asta am inceput si eu sa lucrez ca ajutor de barman la restaurantul pe care il detine matusa mea.Stiu li.ba turca ..normal! Intrebarea mea e cum fac ca sa nu mai trebuiasca sa vin in tara odata la 3 luni pentru viza? Stiu ca daca te casatoresti cu cineva de origine musulmana iti faci si tu buletin turcesc daca nu, cum poti sa mai obti unul? Dupa ce termin clasa a 12-a as vrea sa fac niste studii de barman si sa ma stabilesc acolo.dar venind odata la 3 luni mi se pare nasol.Voi stiti cum sa fac buletin in alt mod decat casatoria? Dau funda! Multumesc!

2 răspunsuri:
| forlucky a răspuns:

Te duci la o sectie de politie/primarie(Turcia) cu actele necesare.Eu asa am facut