| anonim_4396 a întrebat:

Buna,
La sfarsitul lunii August am o nunta in Barlad, la pensiunea Mira(la iesire din Barlad cred). Intreabarea mea este daca este scump taxi-ul acolo(gen ca si in cj, 2, 5 lei/km) sau daca exista ceva autobuze(daca da, un link la numere/statii) va rog frumos, cei care locuiesc pe acolo. Multumesc, sunt din Cluj, dar voi face ruta cj-buc-barlad, pentru ca stau 2 zile la buc, si voi calatorii cu trenul. (deci din gara Barlad pana in apropiere de acea pensiune Mira, ma intereseaza ceva mijloc de transport).

Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Dienutza25 a răspuns:

Pai, puteti lua un taxi pana acolo. costa pana in 10-15 lei. (avand in vedere ca doriti sa plecati de la gara barlad la iesire.)...chiar la gara aveti o statie de taxi-uri ..autobuze exista. statia este in acelasi loc cu statia de taxi-uri. Funda?

2 răspunsuri:
| DespreHostel a răspuns:

Mai bine alegi un taxi, mai ales ca mergi la nunta.