| CarameleCuLapte a întrebat:

dati-mi niste tari din toata lumea cu destinatii misto, si cu locuri de vizitat, dau funda!

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Fiecare tara are locuri misto de vizitat

| mihai69 a răspuns:

România.

| cristimihailov a răspuns:

Depinde tare mult de ceea ce vrei sa vezi.

Daca vrei natura, atunci groelanda, islanda, suedia, norvegia, canada, usa, noua zeelanda, nepal si tari din africa sau brazilia.

Daca vrei obiective turistice atunci Italia e pe primul loc, Grecia, egipt, franta, Spania, Germania, china si tailanda.

Daca vrei ceva in care sa ai ai cultura moderna si traditionala, nu cred ca ceva poate intrece japonia.

Nu am luat in considerare plajele si cele care sunt la mare. E frumos un timp. Pe urma te cam saturi. Nu vezi decat valuri si stanci.

| AnonimaOk a răspuns:

Buna.
Cel mai mult merita:
Franta- Palatul Versailles
Hollywood
New York- Muzeul Metropolitan de Arta
Washington DC - Lincoln Memorial
Hong Kong- DisneyLand
Londra- Muzeul Britanic
Coreea de Sud - Everland
Paris- Turnul Eiffel
Hong Kong - Parcul Oceanic
Sydney - Sydney Opera House
China - Marele Zid Chinezesc
San Francisco - Golden Gate Park
Istanbul - Grand Bazaar
Beijing - Orasul interzis
Cascada Niagara
Las Vegas

| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk a răspuns:

Salut, ai aici un site cu locuri extraordinare de vizitat + poze + preturi http://www.excursiionline.ro/

| KwonJiyongParkJimin a răspuns:

Nu iti spun tari. Paris cu renumitul Turn Eiffel, Dubai cu minunata fantana de la Burj Khalifa, Calcutta-mormantul Maicii Tereza, Sydney- cel mai civilizat oras. Atat imi amintesc momentan.

| andreea4235 a răspuns:

Thailanda, Brazilia, Hawaii, Austria, Spania, Italia