| Bobonete a întrebat:

Buna tuturor, as avea o intrebare: Pe aceasta ruta http://distanta.ro/valea-lui-mihai/47.640014,17.387599/4 7.726084, 16.081134 trebuie achitat ceva taxa/vigneta?. Multumesc, Stima!

1 răspuns:
| mihai69 a răspuns:

Adică România - Austria, pentru conformitate.
Da, ai de achitat vinieta electronică pentru Ungaria (dacă mergi pe autostrăzi - și sigur vei marge, altfel îmbătrânești pe drum - o poți cumpăra online, la benzinăriile MOL din România sau acolo) și vinieta clasică pentru Austria (la prima benzinărie de după frontieră). Și evident, și vinieta românească!winking