| Hokostbaby a întrebat:

Vrem sa ne ducem la mare peste o saptamana, eu si niste colegi. Daca nu avem peste 18 ani putem face check-in la vreo pensiune sau hotel?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea. Trebuie sa ai peste 18 ani ca sa poti sa inchiriezi o camera de hotel.
Am fost anul trecut cu niste verisori la o statiune si nu au vrut sa ne dea nici macar o singura camera pana nu a venit un unchi, chiar daca una din verisoare avea peste 18 ani ( nu avea cartea de identitate la ea).

| MrHipHoper a răspuns:

Poti sa incerci la particular. Sau la persoane cu cheita pe drum laughing