| Pana_Marius_1995 a întrebat:

Cand sunt pe o motocicleta cu o viteza de 100km/h si doresc sa depasesc o masina pe autostrada ce trebuie sa fac?

Intrebarea am pus-o in urma unei dezbateri in care eu sustin ca trebuie sa ne aplecam in stanga si apoi daca spatele derapeaza sa tragem de ghidon dreapta iar cel cu care ma contrazic sustine ca trebuie sa tragem stanga!

Va rog daca puteti da un raspuns
Multumesc Anticipat

Răspuns Câştigător
| Holiday a răspuns:

Ca si la masina, in momentul cand spatele derapeaza trebuie sa indrepti roata fata in direstia in care derapeaza spatele pentru a te redresa. Altfel amplifici derapajul. In consecinta prietenul tau are dreptate.

1 răspuns: