| ~AleXa~ a întrebat:

Care este tara cea mai frumoasa America, Spania sau Mexic? Cum sunt oamenii, traiul etc? Care este cel mai frumos oras din Mexic, America si Spania? Se poate si niste linkuri cu poze in America, Spania, Mexic.

23 răspunsuri:
| Aidan a răspuns:

Pentru a vedea poze incearca Google Earth este simplu si poti vedea multe.

| Pinkyyy;x a răspuns:

Eu zic ca Mexicul:X
Aor spaniolii
si Spania:X
Dar si America
imi plac
foarte mult
Americanii
as vrea sa
merg in America
si in Mexic
e alt stil
de viata sunt
atli oameni
si se vorbeste altfel
Mi-ar placea
foarte mult:*
Tie nu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

New yorg

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deoarece eu am fost nevoita sa plec din tara la 2 ani deoarece tata a fost mutat cu serviciul in Mexic, ce credeti ca zic? Da, Mexicul, este o tara foarte frumoasa, ganditi-va ce mancaruri:burito, tamales, delicios, sau sa te intalnejti cu toti actorii de telenovele pe strada sau in mall-uri...este super. Dar este frumos si in Spania sau America, dar eu acum tot in Mexic locuiesc si imi place, ideea e ca, eu cand m-am mutat nu am fost mare, si nu stiu daca pot sa fac comparatie cu romania pentru.ca nu am vazut-o decat 2 ani din viata si acumn am 14; deci toate tarile sunt frumoasa in felul lor.

| Raiden a răspuns:

In America si Mexic n-am ajuns, dar in Spania da, este frumos, este superb, este mirobolant.
http://kristinjohnston.files.wordpress.com/2009/02/madrid_parque_retiro.jpg - Parque del Retiro, Madrid.
http://vincentvanderveken.com/......retiro.JPG - Tot Retiro.
http://madridspain.ca/images/retiropark.jpg - Retiro.
http://www.ademadrid.com/portal2/images/stories/Puertadealcala.jpg - Puerta de Alcala, Madrid.
http://atvs.ii.uam.es/bioidmulticomm09/images/puertaalcala.jpg - tot Puerta de Alcala.
http://leiter.files.wordpress.com/2008/12/fin-de-ano-puerta-del-sol.jpg - Puerta del Sol.
http://3.bp.blogspot.com/......+CF%5D.jpg - Estadio Santiago Bernabeu.
http://farm2.static.flickr.com/1310/1469395585_640359de8b.jpg - Parque Juan Carlos I.
Si nu-mi prea mai amintesc asa, peste tot unde am fost.

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Peninsula Yucatan e o zona care merita atentie. Nu poti compara mere cu pere. Exploreaza si tu :)
http://www.panoramio.com/map/#lt=20. 621538&ln=-87. 074890&z=9&ca=2

| tarziu a răspuns:

Probabil te referi la "SUA"-Spania-Mexic. Mai bine Venezuela - Cascada Angelwinking

| Aidan a răspuns:

Raspuns anonim:
Deoarece eu am fost nevoita sa plec din tara la 2 ani deoarece tata a fost mutat cu serviciul in Mexic...
Si vrei sa te credem? Asta minte mai rau ca Pacala

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cea mai frumoasa tara este America aici traiesc, de 3 ani, totul e minunat, lumea este prietenoasa, cind te muti aici in America, este cu totul altfel insa te vei adopta foarte repede si crede-ma ca te vei simti minunat.^_^,:X,winkingInsa tu alegi ce iti place, Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te vei adopta? America? nord, sud sau centrala?

| danielrazvan a răspuns:

America

Stefan
| Stefan a răspuns:

America este cea mai frumoasa.

| irene_4863 a răspuns:

Fiecare, din cele trei, este frumoasa in felul ei, din fericire am avut ocazia sa le vizitez pe fiecare: America cu o istorie indiana aproape pierduta are multe state si in fiecare gasesti cate ceva ce-ti poate atrage atentia si interesul, de la cowboy in Ocklahoma, Disney in Orlando-Florida, Marele Canyoan in Arizona, Las Vegas etc multe altele depinde zona de interes pe care o preferi, populatia este mai mult conventionala si mai putin sincera, fiecare este preocupat doar de ale familiei sale
In Spania sunt multe de vazut istorie multa si veche influente maure si romana, obiective turistice deosebite in concluzie de vazut admirat si multumit Domnului ca ai apucat sa le vezi
Mexicul cu o populatie de 105 mil de locuitori din care 25 mil in capitala Mexico City situat la o altitudine de aproape 2400m cu 18 secole de civilizatie azteca maya etc cu orase deosebit de frumoase Tasco denumit orasul de argint unde se afla cele mai mari mine de argint si unde sunt peste 300 de magazine cu bijuterii din acest metal Acapulco etc. Populatia foarte amabila dar in proportie de 95% foarte saraca asadar cu multa violenta de toate felurile
Poate pentru inceput ar trebui sa vezi Spania

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

America nu este tara! E continent!
Spania este imputita, SUA este tara unde oricine isi doreste, are si motive deoarece gasesti tot ce vrei insa numai liniste nu gasesti si timp sa te relaxezi.
Iar Mexicul ar fi ideal daca si cetatenii de acolo ar face putini pasi spre civilizatie. Romania e o gluma pe langa Mexic. Orase importante din Mexic in care domina saracia la tot pasul. Exista eternul centru, unde vezi numai oameni bogati, iar cand treci de acesta ramane saracia. E ca si cum ai cadea intr-o prapastie. Nu in Mexic sunt cele mai frumoase femei! Nici in Spania, toate frumusetile de pe pamant se strang la New York si Los Angeles.
Dintre acestea, SUA ramane superioara cu multe clase. E cea mai frumoasa, cea mai dezvoltata, traiul excelent daca te descurci.
Din Mexic cel mai mult mi-a placut Acapulco si Cancun. Din SUA sunt multe... In Spania imi place doar Barcelona.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Traiesc in America de la 15 ani, acum am 17. Pot spune ca sunt multe obiective turistice unde poti merge, daca te uiti pe o harta iti alegi, cascasa niagara, statuia libertatii, hawai... dar America nu este cea prezentata la TV.Inainte sa ma stabilesc aici priveam la televizor si spuneam"wow! ce tare!". in principiu toata lumea este binevoitoare.in Florida am scapat sticla de apa pe jos si o doamna in varsta s-a aplecat si a ridicat-o, ceea ce nu cred ca s-ar fi intamplat in Ro. Dar intr-adevar la 15 ani aveam prieteni aici, bunicii. mi-a fost foarte greu sa ma acomodez, eram fata cea noua din scoala.(bine macar ca ma descurcam la engleza). Acum e bine, am multi prieteni, iesim, ne distram.(de curand am luat si permisul auto). Ca si copil traiul aici este usor, ca parinte, cu atatea responsabilitati(Cam greu). Insa nu m-as intoarce in romania, poate doar in vacanta, la rude. Ma bucur ca am gasit si eu in sfarsit un site unde sa-mi pot exprima parerile.Hmm.Cel mai frumos orass din America bineinteles ca New York. dupa mine.am avut ocazia sa merg anul trecut de Craciun cu parintii.tot New York era impodobit, brazi si globulete, mosi craciuni peste tot. Sper ca te-am ajutat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

America
spania
mexic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Clar USA!(parerea mea)

| заяизмск a răspuns:

In Spania nu am fost niciodata dar am auzit ca este foarte frumos.In America nu este asa cum vezi pe la televizor.Am stat 2 luni acolo si pot sa iti spun ca este o aglomeratie infernala(New York), faceam baie pe cap de 3 ori pe saptamana pentru ca imi mirosea parul a fum, ceva urat oricum.Este o adunatura de speriat.Multi cercetori, foarte multi oameni grasi obsedati dupa mancare. Orasul in sine este foarte frumos doar ca nimeni nu prea indrazneste sa iasa dupa ora 8-10 din casa. Unde iti arunci privirea este plin de usuratice si infractori.

| HyuLa a răspuns:

Eu cred ca America!big grin

| ChiaraSuperstyle a răspuns:

America :X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca cea mai frumoasa este Spania probabil ma vei intreba de ce? eu iti raspund nu am fost niciodata dar mi se pare ca este o tara destul de frumoasa si interesanta

| podarumarius95 a răspuns:

America nu exista. Este o notiune foarte vasta ceea ce ai spus tu. America este de fapt formata din doua contintente: America de Nord si America de Sud. La ce stat din America de N sau S te referi cand spui America? P.S. Mexic este tot in America de Nord.

| Gabryell10 a răspuns:

America este continentul a carui parte de nord contine si Mexicul!
Poate in loc de America vroiai sa spui SUA sau USA.