| Tanner a întrebat:

Cat de mare este centrul istoric din Oradea? Cam cat la suta din oras este reprezentat de case de patrimoniu si cat la suta de blocuri gri monotone?

3 răspunsuri:
| BenWilde a răspuns:

Nu stie nimeni raspunsurile astea fara sa caute pe google. Lucru pe care poti sa-l faci tu.

| Tanner explică (pentru BenWilde):

Daca nu gaseam e google nu mai intrebam. Daca stii tu vreo sursa atunci lasa un link.

| DespreHostel a răspuns:

Centru istoric nu e foarte mare, in 10 min in mers alert il parcurgi rapid -seamana mult cu strada Vaci din Budapesta. Aproximativ 25% din oras ar fi reprezentat de case de patrimoniu si 75% altfel de constructii, care nu sunt neaparat blocuri gri monotone.