| Smurf a întrebat:

Ce tara ti-ar placea cel mai mult sa vizitezi, si de ce? Mie mi-ar placea sa ajung in tari din Africa(sa dormi sub cerul liber, plin de stele, sa privesti apusul cu soarele acela rosu care se ascunde dupa o duna de nisip), Asia(templele si plajele cu nisip alb si apa turcoaz), America de Sud(vestitele carnavaluri). Nu ma atrage in mod deosebit vreo tara din Europa, as vrea ceva total diferit, o vacanta intr-unul din continentele mentionate mai sus ar fi singurul lucru care ar mai alunga monotonia din viata mea acum.Deocamdata toate astea sunt la stadiul de dorinta.Imi place sa cred ca se va realiza candva.Demult imi spuneam ca nu o sa mor pana nu o sa ajung in locurile in care vreau. O sa vedem asta...

7 răspunsuri:
| Minks a răspuns:

Cel mai mult imi doresc sa ajung in locuri istorice. Palate, castele, biserici vechi, piramide, case memoriale, morminte. etc.

| yfgsdufsdhfgyfrhwer a răspuns:

Japonia: mi-am placea sa am altfel de experiente, diferite de astea europene, altfel de oameni din toate punctele de vedere, altfel de obiceriuri, mancare diferita, limba superba, iubesc japoneza :X
America: de mica mi-am dorit sa locuiesc in California, sa`mi intalnesc toate vedetele la care visam si inca visez, sa ma plimb pe plaja, sa vad daca e chiar asa cum se spune sau vad in filme, mi-ar fi placut sa-mi traiesc adolescenta acolo... nu ma deranjeaza asa de tare ca locuiesc in Romania si ca tara sa duce incet dar sigur, doar ca mi-as fi dorit sa stau acolo

| aisha01eu a răspuns:

Londra, Roma, Paris (in 3 ani le bifez laughing, Moscova, Santorini (anul viitor). Ceva mai scumpa: Polinezia Franceza, Caraibe si plajele din Thailanda.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

India si Grecia mi-as dori sa-le vizitez foarte mult i-mi plac mai ales pentru cultura lor (muzica, dans, culoare)tot ce vrei.

| Ervin a răspuns:

Am vizitat pe alea care am vrut, dar cel mai mult mi-a plăcut Karlsruhe, Germania.

| Cher22 a răspuns:

Hmm pai multee :
Franta - Paris ( capitala modei )
America - L. A, Hollywood ( sa intalnesc vedete ar fi super 0
Africa -...
Egipt -...

Răspuns utilizator avertizat