| angelicab0 a întrebat:

Credeti ca orasul Cluj Napoca este cel mai frumos din Romania si merita titlu de Capitala Europeana Culturala? Dau funda :*

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Titlul de capitala europeana nu se da pe frumusete, sunt cu totul alte criterii

| mihai69 a răspuns:

Sincer? Nu.
Adică nu e nici pe departe cel mai frumos, și nici nu prea are atu-uri de capitală Europeană. Mergi la Luxemburg sau Maribor ori chiar la Sibiu (orașe care au fost astfel de „capitale") și o să înțelegi.

| MgdDroopy a răspuns:

Ce treabă are frumusețea cu Cultura? Trebuie sa ai chestii culturale acolo pentru a fi ales, nu doar peisaje.
A fost si Sibiul.
Fiecare oraș este frumos în felul lui.
Fiecare oraș are o zona frumoasă, turistica si alta de mahala, de periferie.
Asta se întâmplă in orice țară, nu doar la noi

| thezbx a răspuns:

Cred ca cele mai frumoase orase din Romania sunt sibiul si brasovul. nu ma pot decide care este mai frumos. clujul nu cred ca merita acest titlu happy

| kitty1984 a răspuns:

Dupa parerea mea, Cluj este unul dintre cele mai frumoase orase din tara, iar activitatea culturala este de exceptie - pentru Romania. Cred ca merita acest titlu!