Întrebare recomandată | amzagabby a întrebat:

Este vreo problema daca am scris pe biletul de avion alta adresa decat cea din buletin?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai calatorit vreodata cu pasaportul? te a intrebat cineva ceva de CI?

biletul de avion e asociat cu datele din CI SAU pasaport. Adresa e doar pentru facturare

15 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pe biletul de avion nu scrie nicio adresa

| KodrutZ a răspuns:

Prezinti buletinul la checkin, nu corespunde adresa cu aia din bilet, papa.

| suntserios a răspuns (pentru KodrutZ):

Si daca prezinta pasaportul unde nu e trecuta adresa? ce ii mai face? isi retrage papa ul?

| KodrutZ a răspuns:

Biletul de avion e asociat cu cartea de identitate, sau pasaportul - care la rindul lui si ala e asociat cu CI-ul. Oricum ai lua-o, tot iti trebuie CI.

| amzagabby explică (pentru suntserios):

S-a rezolvat! Se pare ca nu este nici o problema! Multumesc oricum.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru amzagabby):

Repede funda, repejorlaughing mi o dai?

| suntserios a răspuns (pentru KodrutZ):

Ai calatorit vreodata cu pasaportul? te a intrebat cineva ceva de CI?

biletul de avion e asociat cu datele din CI SAU pasaport. Adresa e doar pentru facturare

| KodrutZ a răspuns:

@suntserios: Da, am calatorit. In mod normal, atunci cind datele pentru facturare difera de alea cu ID-ul poti s-a cam tragi tepe, asta e ideea logica.

Răspuns utilizator avertizat
| Eastwood a răspuns:

Nu stiu sa existe adresa pe biletul de avion, dar ma gandesc ca nu are nimic!

| Dennisz a răspuns:

Din cate stiu eu nu este nici o problema.
Depinde unde mergi laughing
Acum, cu refugiati si cu teroristi, e mai urat la controale.
Cheers!

| Mareacluj a răspuns:

Nu scrie pe bilet adresa, chiar daca ar scrie, nu e problema. la mine de regula e trecut numele pe bilet fara,, a'' la urma, asadar parea a fi si sex masculin si nu au fost probleme.

| saftaiiustin a răspuns:

Nup... nu e nicio problema deoarece nu prea conteaza... in rarele momente conteaza

| MrCronos a răspuns:

Adresa e doar pentru facturare, stai linistit(:

| Elektryk a răspuns:

Nu stiu sa existe adresa pe biletul de avion

| Raducu82 a răspuns:

EU zic ca nu