| Kary_Karina_1995 a întrebat:

Hei. Am si eu o intrebare. Unde e mai bine sa traiesti? In Franta sau Germania? Vreau sa ma pregatesc de acum cand o sa ma mut sa stiu unde. FUNDA

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Germania, salariile sunt mai mari, locurile de munca sunt multe iar in caz ca nu-ti gasesti somajul e suficient sa traiesti decent. In plus se pune mult accent pe educatie, acolo nu exista notiunea de "Chiul" si asta ti-o zic din experienta. Verioasa mea a fost si cand le-a zis de lipsit de la scoala nu priceapeau aceasta idee, erau ceva de genul "cum adica sa nu vi la scoala daca nu esti bolnav?". E mai scazut nivelul decat la noi dar se pune mai mult accent pe invatatura practica, sa te invete sa te exprimi in fata oamenilor. Chiar merita. happy

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Te-ai mutat?