| Andreea_Monica_1978 a întrebat:

Hey sambata viitoare merg cu clasa la slanic moldova si as vrea sa va intreb ce as putea sa imi iau cu mine intr-un ruxacel? este o excursie e o zi.si cum va fi vremea si ce sa facem in autobuz plizzz raspundet happy

1 răspuns:
| IisusHristos a răspuns:

Buna, poti sa iei la tine un hanorac, o geaca impermeabila sau o pelerina de ploaie, un briceag sau un cutit de vanatoare, o bricheta cu foc puternic pentru a steriliza cutitul inainte sa-ti scoti cu el din corp eventuale crengi sau alte minuni in care mai poti sa te intepi, manusi chirurgicale sterile, apa oxigenata, betadina, batoane energizante (in cazul in care te ratacesti si nu ai ce sa mananci), o cordelina de 5-7 metri (pe care poti sa o tai cu cutitul in functie de nevoie) pentru ca nu stii niciodata cum cazi si iti luxezi/rupi piciorul si ai nevoie sa-ti faci o atela, fasa elastica, pansamente sterile, si o camila (sau adapatoare) cu apa (gasesti la Decathlon), tablete de ciocolata (recomand Ritter Sport) si nu in ultimul rand o icoana la care sa te inchini in cazul in care patesti ceva. Drum bun si distractie placuta. PS: Glumeam cu icoana.