| Lusinduța a întrebat:

La ce se refera Agenţi tour-operatori specializaţi numai în organizarea de aranjamente
turistice, pe care le comercializează pe bază de contracte prin intermediul altor
agenţi de turism?

1 răspuns:
| StefanFlorin1990 a răspuns:

Sunt agentiile de turism care se ocupa de realizarea intregului sejur turistic. Ei concep pachete turistice ce includ cazarea, transportul, masa, etc si mai adauga si ei ceva in plus si le distribue mai departe la agentiile de turism ce se ocupa cu vanzarea acestor pachete turistice contra unui comision.