Întrebare recomandată | Ionjutz a întrebat:

Salut, vreua sa imi iau si eu catelul cu mine in avion. Am vorbit cu cineva de la o agentie si mi-a zis ca as putea sa nu platesc biletul pentru catel daca renunt la bagajul de mana, cu conditia ca acesta sa cantareasca 5 kg cu tot cu cusca. Este adevarat?

Răspuns Câştigător
| Lorenica2003 a răspuns:

Da este adevarat dar trebuie sa ii faci pasaport! stiu asta din experienta si eu am luat un catelus cu mine si nu e asa usor sa ii faci toate actele! dar cel mai important este sa ii faci pasaport si daca pleci in tari indepartate ii trebuie si viza!

6 răspunsuri:
| Xpressurself a răspuns:

Fiecare companie aeriana are propriul regulament. va trebui sa verifici pe site-ul lor sau sa ii contactezi in scis sau la telefon. de altfel poti sa vb si cu alte agentii. daca crezi ca ai nevoie de ajutor vorbeste cu un adult sau cu parintii sa te ajute.

Răspuns utilizator avertizat
| CLU a răspuns:

Da iti trebuie si niste acte pentru el

| cherry127 a răspuns:

Daca vrei sa il iei cu tine in avion, chiar in salon cu oameni, da, e adevarat, dar poti si sa il pui in cala avionului (locul unde se pun bagajele).In orice caz mai intereseaza-tehappy

| 200 a răspuns:

Agatal de un pom

| AndreiMarinBRASOV a răspuns:

Da...este adevarat