| An0nim8 a întrebat:

Daca cineva doreste sa ajunga in Serbia are neaparat nevoie de pasaport? Chiar nu se poate fara? Si daca este neaparat necesar, cat costa eliberarea unui pasaport?

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Nu e nevoie de pașaport, e suficientă o carte de identitate valabilă.
Tocmai m-am întors de acolo și nu am pașaport. happy

| Eduard619 a răspuns:

Da iti trebuie pasaport si viza succeswinking

| An0nim8 explică (pentru Eduard619):

Tu zici ca trebuie pasaport, iar altu zice ca trebuie doar carte de identitate. Si din ce vad in linkul postat de el se pare ca se poate trece doar cu cartea de identitate, nu trebuie nici viza nici pasaport.

| alserban25 a răspuns:

Da, poti trece granita doar cu cartea de identitate. Citeste aici http://www.mae.ro/travel-conditions/3742