| mariamocean a întrebat:

Unde este localizata asia fata de celelate continente? dau funda

4 răspunsuri:
| summertime a răspuns:

Asia e in emisfera vestica, la vest de america(de nord si de sud) europa, africa si australia si oceania.totodata este situata in emisfera nordica, iar partea de sud(indonezia) e situata in emisfera sudica, deci e la nord de australia si america de sud.

| DidiChanx3 a răspuns:

In nord fata de australia si in v fata de celelalte fundita puppy dog eyes

| Slayzor a răspuns:

Est de Europa, nord est de Africa, nord de Australia, si depinde de America ca... practic America e vecina Asiei la west desi asa cred ca e dar pe harta apare in partea opusa a hartii, oricum eu cred ca e la west

| xXCheeseXx a răspuns:

Pai uita-te pe glob
Thoamneee