| toatenumelecualexsuntluate a întrebat:

Vreau sa plec de la Bucuresti, sa ajung pana in ora 12:00 la Ruse, Bulgaria. apoi sa plec din Ruse si sa ajung in Bucuresti in aceeasi zi, preferabil plecarea pana in ora 17-18:00
Exista curse regulate? microbuze?
am gasit 2 autobuze dar e daca nu il prind... astept pana a doua zi? Sau macar pana in Giurgiu, e ceva transport? ( exclus 25Euro / transport de 5 km Ruse- Giurgiu)

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Ar fi o variantă cu trenul: http://goo.gl/kqVVBc - dar să faci trei ore între București și Ruse mi se pare aberant, în secolul XXI!

Alternative:

www.autogari.net/curse/bucuresti-ruse
www.bucharestairporttransfer.ro/airport_transfer/romania-bucuresti-ruse (12 € cu autocar/sens)

| minrest a răspuns (pentru mihai69):

Mersi Mihai, Craciun fericit!