| Luly04 a întrebat:

Vreau sa plec in vacanta asta undeva in strainatate dar nu stiu unde ma ajutati va rog! Dau funda raspunsului cu locatia cea mai interesanta!

6 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Nu-ti insir mii de locatii, ci iti recomand Grecia - peninsula Halkidiki.
Daca vrei viata de noapte iti recomand din peninsula, bratul Kassandra.
Daca vrei si viata de noapta, liniste si o apa cristalina iti recomand al doilea brat - Sithonia si al 3 brat mai linistit si aproape de Muntele Sfant Athos fiind al 3lea brat al Halkidikiului.
Zonda este superba, plina de verdeata, ai ce vizita, sunt destule vestigii istorice in zona, cat si Salonicul - orasul universitar in apropiere.
Uita-te pe net sa vezi peisaje de pe fiecare brat si te vei convinge.

| mihai69 a răspuns:

Indonezia, Cuba, Noua Zeelandă, Hong Kong, China, Japonia etc.

| SkyPilot a răspuns:

Bend, Oregon. Turismul este dezvoltat si poti sa desfasori aproape orice activitate iti trece prin cap. De acolo poti sa vizitezi Crater Lake, Smith Rock (ambele sunt superbe!), Newberry Volcano si mai sunt multe alte locuri. Poti sa calaresti, sa mergi cu bicicleta, cu ATVul, sa te dai cu parapanta, sa schiezi pe Mt. Bachelor, sunt nenumarate poteci de munte, cascade, lacuri, ai tot ce vrei.

| iepurascufundita a răspuns:

Geramania sau Anglia sunt extrem de frumoase

| GeneralR15 a răspuns:

Franta este tara cea mai cautata in randul turistilor. Ai de vazut catedrale, magazine, muzee extraordinare si multe mounumente.
Daca mergi acolo nu o sa regreti.

| CosminALX a răspuns:

Olanda, Danemarca, Canada, Grecia. Ti-am spus locatii unde se fumeaza [...](daca fumezi si vrei ceva mai tare). Peisajele sunt frumoase in oricare dintre tarile enumerate mai sus.