| oana235 a întrebat:

Vreau si eu cateva destinatii turistice. Prin mai fac excursie cu scoala si nu gasim destinatii. Nu vreau sa fei departe : Buzau, Prahova, Bucuresti, Galati, Bacau, toate orasele de langa Buzau si putin mai departe. Sa fie la campie sau la poalele muntilor sa avem foarte multe lucuri de vizitat, sa nu coste mult si v-am spus sa nu fie departe. Va rog mult cateva sugestii.

1 răspuns:
| SkyPilot a răspuns:

Puteti vizita manastirile Bradu, Grajdana, Ciolanu si muzeul chihlimbarului de la Colti in functie de timp. Candva, aproape de manastirea Ciolanu fusesera adunate monumente de piatra de prin sate. Nu stiu daca mai exista acel loc.
Toate obiectivele sunt aproape de Buzau.
Alta posibilitate ar fi Sarata Monteoru. Trebuie sa cauti pe net ce e de vazut acolo, erau cateva obiective in ruina iar mina de petrol era nevizitabila.