| alexa30 a întrebat:

Buna e adevarat ca in 2012 vine sfarsitul lumii sau is prosti ce se aude?

Răspuns Câştigător
| mihaibrasov a răspuns:

Nu va fi niciun sfarsitul lumii, eventual doar o posibila schimbare (poate) in bine a oamenilor. Evenimente meteo extreme oricum sunt si vor mai fi. Ceea ce e mai posibil insa e izbucnirea unui nou razboi mondial. Lumea mocneste...

24 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Dupa parerea mea, sunt doar niste aberatii. oh go on Nimeni nu poate sti cu certitudine, ce ne asteapta in viitor.

| Dannyjj a răspuns:

Pai calendarul mayasilor se termina pe 21.decembrie.2012 si calendarul normal al nostru pe 31.decembrie.in fiecare an, dupa care va veni 1.ianuarie.anul urmator, asa va fi si cu calendarul mayas, zic eu, nu va veni nici un sfarsit al lumii. Deci din 2000 pana in prezent cred ca trebuia sa vina sfarsitul lumii de cel putin 3 ori dupa toate zvonurile pe care le-au spus unii, nimeni nu stie cand va veni sfarsitul lumii(in anul 2000 cu schimbarea polilor planetei, in ianuarie 2008 un meteorit, noiembrie2008 cu acceleratorul de particule cern care ar fi putut crea o gaura neagra, astea sunt doar 3 din cate am auzit eu, si sunt sigur ca sunt mai multe zvonuri). Poate ca in noaptea de 21. 12. 2012 vor fi unele evenimente cu planetele fiind solstitiu de iarna, dar nu sfarsitul lumii.

| Gabitza a răspuns:

Buna! Tot ce iti pot spune... e sa iei Biblia, sa o citesti, si apoi te vei convinge ca sunt prostii... si zvonuri ce nu ar trebui imprastiate! Nimeni nu va sti cand va veni sfarsitul lumii! Citeste Apocalipsa si te vei convinge de prostia omeneasca!winking o zi faina!

| Zenithf a răspuns:

Doar Dumnezeu stie cand va veni sfarsitul, nu a lumii ci sfarsitul domniei celui rau. Si Isus a promis acest lucru ucenicilor, iar cand L-au intrebat El a raspuns ca numai Dumnezeu stie aceasta.
Asa ca linisteste-te, lumea aceasta nu va disparea ci doar va reveni stapanatorului ei de drept. happy
Domnul fie cu tine.

| lovenotsex a răspuns:

Este o tampenie din opinia mea. Dar fiecare crede ce vrea. Sfarsitul lumii poate fi oricand, dar in ce situatie este tara noastra, va fi sfarsitul tarii daca nu se face ceva responsabil, nu a lumii. Vba lui mihaibrasov Schimbari climatice vor mai fi, datorita greselilor omenesti. Dar nu cred in schimbarea in bine a oamenilor.Are dreptate dupa parerea mea mihaibrasov, cu inceperea unui nou razboi.Asta e, dar pana la "sfarsitul lumii" ar fi bine sa se faca ceva in Romania, de cei de acum, daca nu de noi, dar cat mai repede.

| tarziu a răspuns:

Le'a fost lene mayasilor sa scrie mai departe de 2012

| alinutssa_7292 a răspuns:

Eu una sa fiu sincera nu prea cred in aceste rahaturi scoase din gura doamnei Karmen Hara.nu mai Dumnezeu stie cand va fi si ce se va intampla pe acest pamant. parerea mea :p

| madvideo a răspuns:

Calendarul maiasilor se inchide cu anul 2012. doar zvonuri... poate venii mult mai repede...sau mult mai tarziu

| gux2 a răspuns:

Nu cred in asa ceva si nimeni nu are cum sa stie exact cand vine oricum eu nu cred ca apocalipsa va fi asa cum toti neo imaginam, ca in filme ca 2012... si in 2000 sa zis ca vom muri si acum doi ani cand intr-o vara se ziceu ca exisata tot felul de experimente si masinari contra gaurilor negre si ca vom fi cu totii radiati deci nu ma iau dupa zvonuri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sfarsitul este unul din cele mai frumoase lucruri pe care oamenii credinciosi il asteapta cu nerabdare. lacrimile suferintele si tot ce este negativ in acea clipa vor lua sfarsit. ne vom intalni cu cel in care am crezut cu Isus Christos tu in aceea zi poti fi unul care il va imbratisa pe salvatorul tau. tu poate de multe ori crezi ca esti singur dar nu-ti dai seama de lucrurile minunate pe care Dumnezeu le face in viata ta. tu esti foarte important pentru Dumnezeu si El te vrea in imparatia Lui nu conteaza cand va veni sfarsitul tu fi mereu pregatit

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Noii nu stim, cand vinw dar o data si o data o sa vina...doar dumnezeu stie asa ca credetil pe el nu pe altii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e adevarat nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Niste prostii asa au zis si in 2000 sa nu crezi niciodata asa ceva la fel cu ciupacapra asta cel putin e amuzant

| alecs871 a răspuns:

Pe langa toate stirile din ziare si de la televizor plus filmul 2012 care toate acestea au aparut acum un an doi, ce s-a intamplat, ti-a readus OTV-ul aminte de asa ceva?

| Ela_PuRpLe a răspuns:

Bună.
Sincer, eu nu cred că în 2012 va veni sfîrşitul lumii cum spun unii.Asta doar Dumnezeu ştie, noi nu avem de unde ştii cu certitudine.

| Casandra a răspuns:

Nimeni nu stie cand va fi sfarsiut lumii nici macar fiul(Isus)...numai Dumnezeu stie asta...in plus inainte de sfarsit trebuie sa fie rapirea si sa vina anticrisul si alte chestii apocaliptice

| RisenAngel a răspuns:

NU cred ca vine in 2012...fiti optimisti vine in 2010 pe 1 octombriewinking

| RisenAngel a răspuns:

Multi oameni au avut viziuni de exemplu un om in 1998 a spus ca a vazut apocalipsa lui Ioan din Biblia si ca deja cei 7 ingeri se pregateau sa arunce cataclismele pe pamant si cineva i-a zis omului asta ca sfarsitul deja a inceput deci din 98 pana azi au trecut 12 ani eu cred ca in orice zi sau in orice secunda poate sa se inroseasca ceruwinking

| Revenge a răspuns:

Cititi ultima parte a bibliei cu apocalipsa lui Ioan. Deja multe de acolo s'au intamplat, deci suntem foarte aproape de sf lumii. Puteti gasi si documentar despre asta straight face

| DrOgAt_1508 a răspuns:

Auziti si eu mi-am pus acea intrebare dar a spus ca e posibil sa nu moara decat oamenii mai slabiti din cauza ca se schimba adn-ul sau ceva de genul

| emilia1980 a răspuns:

Doar in calendarul maya e sfarsitul lumei care ei cunosteau. daca vine sfarsitul nostru e doar vina oamenilor:razboi, boli, bombe etc.

| anyanyanukuflory a răspuns:

Buna. Nu vine sfarsitul lumii.Nimeni nu stie, doar Dumnezeu.Mai stiti zvonurile din 2000? Cum ca va veni apocalipsa? Ei, s-a intamplat ceva? Nu, nimic. E o prostie cum ca in 2012 va fi sfarsitul din cateva motive :
1.Pentru ca se vor alinia toate planetele dupa luna ( o prostie imensa, nu va fi nimic, nici un sfarsit )!
2.Caci calendarul Maya a fost facut pana la 21.12.2012.Nu! Eu, de exemplu calendarul mobilului meu este pana in 2099 asa ca nu va panicati, va rog.
Apropo, un baiat mi-a spus ca in 2029 va veni un meteorit, asa ca nu moare nimeni in 2012, stati calmi!winking

| alexya_3839 a răspuns:

Eu am term fac de biologie. specializarea mediu. e o prostie ca in 2012 e sarsitul lumii...adevarat pamnul se degradeaaza datorita noua dar nu asa repede.procesul o sa mai dureze... oricum peste 100 de ani.nu prinzi u sfarsitul lumii. eventual nepotii tai.

| mihai95 a răspuns:

Nici cand