| Catalina222 a întrebat:

Impreuna cu prietenii trebuie sa fac curatenie intr-un loc public. Ce sfaturi imi acordati pentru a transforma aceasta actiune intr-un proiect? Adica. ce am putea face noi pentru a avea atat noi un profit, cat si ceilalti sa se bucure de aceasta actiune?
P.S.: Locuiesc intr-o localitate la periferia orasului, unde am planuit sa actionam happy

3 răspunsuri:
| cuvant a răspuns:

Ati putea face rost de bani pentru proiect dar nu pentru buzunarele voastre daca va faceti un plan bun si va duceti la firmele de gaz sau care lucreaza bio sau asa ceva.
Aveti grija sa va ganditi ce vor avea si ei de castigat altfel nu o sa va ajute.

| Kaℓi a răspuns:

Luati legatura cu un ziar local, cu un ONG, cu o organizatie ecologista din zona, cu primaria, cu niste firme care au interese in zona, vorbiti cu profesorii vostri sa va acorde sprijin si consultanta, eventual sa va sustina in fata autoritatilor sau a eventualilor sponsori.

| BTWIN a răspuns:

Pentru a face un proiect aceasta actiunea ai nevoie de reclama.Iar un profit sa obtii e cam greu...doar daca gasesti vreun sponsor ceva.