| alina_8634 a întrebat:

As dori sa aflu unde pot depune o plangere de nerespectarea legii din partea unui ONG.Multumesc anticipat

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Din explicatie inteleg ca vrei o adeverinta prin care sa se ateste ca ai lucrat ca voluntara intr-o activitate organizata de acel ONG. Fa o cerere scrisa catre conducerea acelui ONG si daca nu se rezolva singura solutie este sa te adresezi instantei de judecata, ONG-urile nu au subordonare fata de alt organ. Numai bine!

| Jony123 a răspuns:

Poti incerca si la politie...

| chelie91ptm a răspuns:

Casa de sinistrati

| alina_8634 explică:

Pai am fost voluntara intr-un ong si acest ong refuza sa imi elibereze un act nominal prin care sa ateste ca eu am fost voluntara...si este obligat conform legii voluntariatului