| iulyluvy a întrebat:

Cat inseamna 50 de ani lumina?

Răspuns Câştigător
| coolestpageer a răspuns:

Trebuie exact? iti dau eu raspuns:
1)la 1 aduni,scazi, inmultesti, ridici la patrat si ajungi la rezultat
2)aseazate pe un loc rece si urat in care te apuci si faci REIKI(cursuri de YOGA) fiecare secunda este un an lumina daca rezisti peste 50 de secunde fara sa te misti este clar sinonim cu 50 "de ani lumina"... sper ca te-am ajutat.tongue

8 răspunsuri:
| DanyXhell a răspuns:

Inseamna foarte mult. Dureaza ceva pana calculezilaughing, nu te obosilaughing.

| Lorє๔คnค a răspuns:

Daca un an lumina=9, 5 bilioane de km, atunci 50 de ani lumina inseamna:9, 5 bilioane de km x 50=475 bilioane de km.

Numai bine!

Aici mai gasesti lucruri interesante despre anii lumina:

http://ro.wikipedia.org/wiki/An-lumin%C4%83

| oanecorleone a răspuns:

Daca un an lumina inseamna aproximativ 9, 5 bilioane de km.
Cred ca 50 de ani lumina inseamna 475 bilioane de km.
Sper sa fie bine.

| JaJe a răspuns:

Viteza luminii este de 300000000m/s (exact 299. 792. 458 m/s)

De exemplu, sa ajungi intr-un loc departe cat 50 ani lumina inseamna sa mergi cu viteza luminii (300000000m/s) timp de 50 ani! intelegi?

| kuka a răspuns:

Inseamna distanta pe care o parcurgi in 50 de ani cu viteza luminii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai, din cate stiu un an lumina dureaza 10 mii de miliarde de km. *** da si tu un google, ce ***?!?hee hee

| Anette a răspuns:

Un an lumina are 9, 2 bilioane de km, iar inmultit cu 50...

| iulyluvy explică:

Mersi pentru raspunsuri si vreau sa dau funda dar mai intai chestia aia cu "YOGA"merge? ma rog uite vreau sa dau la doi funda pacat ca nu pot. Lore&ANA ma rog imi parerau dar tu esti pe locul doi nu te supara ti-as fi dat si tie fundita dar daca ma gandescmai bine cred ca funda o ia verde