| crystynutza a întrebat:

Ce inseamna cand visezi pe cineva ca a murit:?

25 răspunsuri:
| Petronela a răspuns:

Persoana respectiva va trai mult. Fundita?

| IepurashRocker a răspuns:

thinking nu stiu, oricum, nu moare! am visat si eu asa cu tata, si slavã Cerului, încã trãieste!

| moodyblues a răspuns:

Visele sunt imagini proiectate de subconstient atunci cand creierul selecteaza si transforma informatii recente in persistente.desi nu iti dai seama (caci daca creierul tau ar tine minte procesele nu le-ai putea duce mult si vei muri), mintea ta lucreaza foarte mult pe timpul serii.acesta este un vis ca toate altele aparut de pe urma faptului ca in trecut ai luat contact cu o astfel de data, deci encefalul o categoriseste.
daca tu crezi in destin si implinirea viselor, creierul tau se va autoconvinge inspre asa ceva.vezi tu... e ca si atunci cand iti spui ca nu vei trece o prapastie, te autosugestionezi si nu o vei trece insa daca iti dai speranta iti indeplinesti idealul prin calmul si optimismul mintii tale.
viata este prea scurta pentru a trai dupa vise.concentreaza-te la ce faci pe timpul zilei iar restul(visele) este o pseudoistorie.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Eu stiam de la bunica mea ca daca visezi pe cineva ca moare inseamna ca persoana respectiva depaseste o anumita problemabig grin

| anad a răspuns:

"Moarte: a dumneavoastra sau a unui apropiat, schimbari benefice; a cuiva necunoscut, vesti neasteptate, dar de mare ajutor." Eu stiam ca inseamna ca se schimba vremea.

| ladypink1 a răspuns:

Nu cred ca va muri nimeni asa ca stai u linistita:*

| CaramelX a răspuns:

Cand visezi pe cineva ca a murit este de bine! adica se zice ca i-ai omorat moartea! mai ales daca este o persoana apropiata tie esti un fel de inger pazitor pentru aceea persoana! inseama ca putea sa moara dar nu va muri si nu va patii nimic o sa fie bine! si s-ar putea sa o ajuti pe aceea persoana cu ceva un sfat o treaba sai dai ceva sai aduci ceva chestii din astea!happy ajtept si fundita daca se poate:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uni cred ca moare vremea, ori buna ori ce rea.

| Butsilee a răspuns:

Si eu am visat o vecina care nu se simtea prea binesad Si peste un an a decedat. Dar asta nu trebuie sa te speriehappy
De obicei se spune ca persoana respectiva va traii mult happy

| Cryssbest a răspuns:

Suna si vezi cum se simte. Subconstientul tau este posibil sa te puna in legatura cu acea persoana prin intermediul visului respectiv. Daca ai simtit frica in vis, inseamna ca va trebui sa iei o decizie importanta in viata reala. Daca ai simtit deznadejde, atunci inseamna, desi pare bizar, ca vei avea parte de multe impliniri in viata reala. Si eu imi ziceam sa nu tin cont de vise dupa ce am citit odata o interpretare care nu-mi convenea. S-a adeverit 100%, si eu eram sceptica 101%!
Eu cred ca visele reprezinta o legatura indirecta cu subconstientul, si implicit cu realitatea.

| BRG a răspuns:

În popor se spune că î-i moare moartea, oricum visele nu sînt altceva decît minciuni.

| raluca_2332 a răspuns:

Pai nu as putea sa iti spun decat sa o suni si sa o itnrebi cum se simte pentru ca altfel nu vei afla!
Am sa iti zic o mica povestioara:
Intr-o seara bunica mea l-a visat pe Iisus Hristos ca a intrat in camera si arata cu degetul pe bunicul meu. Iisus avea in mana o biblie, o evanghelie, o curece si niste busuioc. Bunica a dat cu cotul in bunicul si acesta s-a trezit(in vis). S-a ingrozit, a cazut jos din pat si a murit. A doua zi(adica peste vreo 10 ore)bunicul se dusese sa puna otetul in camara si a cazut jos din picioare si a murit
SFARSIT
Aceasta este povestea mea si crede-ma ca e adevarata! Aveam doar 7 ani atunci si acum inca il mai visez! Odata am visat eu, matusa si bunica in aceeasi seara acelasi vis.Ca,cadeam de undeva! Eu de pe bara de la scari, matusa de pe un pod iar bunica in prapastie si asta s-a intamplat(visul) chiar in seara urmeatoare dupa ce a murit bunicul! Acum poti sa crezi ce vrei! Nu stiu ce sa spun dar mai bine ar fi sa suni persoana pe care ai vazut-o(daca o cunosti)si sa o intrebi cum se simtem, daca nu o cunosti, asteapta pana ti se va arata din nou in vis. Sper ca ti-am fost de ajutor!

| bombonik44 a răspuns:

Inseamna ca ii moare moartea, aceea pers va traii mult

| blue97 a răspuns:

Daca visezi ca vorbesti cu mortii inseamna viata lunga; daca visezi ca-i atingi sau ii saruti pe morti, vei avea parte de durere; daca visezi despre morti inseamna ca vei primi vesti despre cei vii;

| Fuck off a răspuns:

Eu am auzit ca ar inseamna ca i-a murit moartea si mai are de trait. asa am auzit acum nu stiu. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu va muri acum, mai incolo.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu cum este si eu am visat ca mi-a murit bunica la fel si tatal i-am sunat si mi-au spus ca sunt bine deci se spune ca le-au murit moartea si este doar un vis imaginat de subconstientul tau, numai Dumnezeu stie cand mori.

| mamasita_1746 a răspuns:

Asa stiam si eu, dar visele pot fi reala nu poti sa stii ce se intampla! Asa ca fi atenta.

| crina9090 a răspuns:

Cand visezi morti inseamna ca se schimba vremea

| micutsa19 a răspuns:

Si eu am visat azinoapte ca mi-a murit tatal....doamnecryingm-am trezit plangand si dupa aveam numai asa o stare de tristete acum ca am citit raspunsurile voastre m-am mai linistit sper sa nu se intample nimic raucrying

| Xonique a răspuns:

Daca visezi ca vorbesti cu mortii inseamna viata lunga; daca visezi ca-i atingi sau ii saruti pe morti, vei avea parte de durere; daca visezi despre morti inseamna ca vei primi vesti despre cei vii. Sper ca te-am ajutat!

| Liliana_Balasea_1984 a răspuns:

Nu stiu, vreau sa aflu.

| Alexia_Goncan_1967 a răspuns:

Si daca visezi cu un mort care iti spune ca traieste?

| loredanaFS a răspuns:

Buna. Uite raspunsul la intrebarea ta -> http://www.fetelestiu.ro/......re-cineva/

| Matasaru_Petronia_1955 a răspuns:

Ce inseamna cind visezi un fiu de al tau mort,