| kingiulian a întrebat:

In 2012 o sa vine sfarsitul lumii?

Răspuns Câştigător
| lencikk a răspuns:

Cu siguranta...pai pana acum au mai fost anuntate vreo 5 "sf. lumii"
in 2000-trebuia sa vina nu stiu ce meteorit si distrugea pamantul
in 2002-trebuia sa fie nu stiu ce cutremur
in 2007-again nu stiu ce cutremur
in 2008-gaura neagra.
si ca sa ne mentinem stabili ce au zis astia de la tv hai sa fie ceva si in 2012 raised eyebrows
deasemena spuneau ca in 2010 va fi al 3-lea razboi mondial... dar eu acum stau in fata pc-ului si nu se intampla nimic
e o porcarie.intrdevar s-au facut cercetari si au descoperit ca in urma cu 3. 000 de ani oscilatia axei terestre care, cu cicluri de 26. 000 de ani, schimba continuu pozitia aparenta a astrelor. In prezent, ne apropiem de finalul unui asemenea mare ciclu care se spune ca va fi in 2012. dar asta nu inseamna ca nu se va incepe un nou ciclu si poate o noua era...asa ca va rog linistiti-va:*

22 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Nu, cred ca s-a gresit data. Ar fi mai corect 21. 12. 2112.(sa se repete 21 si 12!)

| Razvan a răspuns:

5 martie 2011.Vin extraterestii.Ne ataca.Murim.Stiu asta din sursa sigurahee hee
Ce naibaoh go on
S-au vehiculat atatea variante ca am si obosit sa le mai citesc.Tot mai buna e a mea.Asa macar murim vazand ca cei de la NASA nu au cheltuit miliarde de dolari deampulea pe un proiect care sa demonstreze ca exista asa ceva in galaxia noastrahee hee
Plus sistem de monitorizare a cerului.In caz ca ne ataca, le detectam nava...si fugimlaughing

| Vizitiul a răspuns:

Nu mai umblati cu asemenea aberatii. N-o sa vina niciun sfarsit si nicio Apocalipsa! Priveste mistica numerologica: 21. 12. 2012. Citeste dextrograd 21, vei obtine 12, deci, devine: 12. 12. 2012. Interesant, nu? In basme apar astfel de cifre (3, 7, 9, 12.)
Basm=plasmuire, fantezie, inventie, deci, adevarul nu are loc aici.
Geea, Terra sau cum vrei tu sa-i zici va mai persista aproximativ 4, 5 miliarde de ani.

| pwp a răspuns:

Numai Dumnezeu stie cand va fi sfarsitul lumii

| claudiea79 a răspuns:

Am vazut un film foarte bun 2012 cu john cusak este foarte bun. sper sa nu fie sfirsitul lumii in 2012 pentru ca am multe de facut. nici macar nu m-am maritat. nu vine sfirsitul lumii. daca ar veni am fii terminati ca nu ai unde sa fugi. conducerea noasta este incompetenta. nimeni nu sar mai salva.ar fii vai de noi. am pe telefonul mobil calendar pina in 2040 inseamna ca traim dupa 2012

| User a răspuns:

Da da da.

| jrjrjeee a răspuns:

Nu se stie sfarsitul! Daca ar fi 100% in 2012 toti si-ar trai viata din plin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Multi zic ca va veni in 2012 pe 21 decembrie. dar nu e nimic sigur. vom vedea asta cand va veni momentul.nu te mai gandi la asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimeni nu stie cand va veni sfarsitul lumii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, sigur, va vini la fel cum au spus ca o sa vina si in 2000, 2002, 2007, 2008. Cand va veni sfarsitul lumii stie doar Dumnezeu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred de atatea ori au zis ba in 2006 ba nu stiu cand pan la urma nimeni nu stie acest lucru can cum ce va fi...nu cred in spusele unor simplii oameni asa ca ...mai avem de trait happy happy happy big grin big grin tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu sigur nu vine sf e o mare porcarie

| AnaEindragostita a răspuns:

Intelegeti eu am pus o intrebare la fel dar intelege ca nu

Răspuns utilizator avertizat
| Lawrence a răspuns:

Eu cred ca-s nu-ma minciuni. Şi in 2012 nu fi nimica.De sfarsitul lumii ne apropiem că se intampla ceva ciudat cu planeta, dar nu in 2012.

| ILoveYouMore a răspuns:

Nu, nu va fi sfarsitul lumii, asa e doar un film. Doar Dumnezeu stie cand va vei cu adevarat sfarsitul lumii.

| alexandra0000009 a răspuns:

Sf tu ti-l faci
se zice ca in 2012 va exploda soarele si o sa murim

| Runa100 a răspuns:

Nu Nu NU! Nu sf Lumii! Adevarul e ca v-a fii scimbarea lumii nu sf ei.Imi pare rau dar nu pot spune mai multe...prea multe detalii. Daca vrei sa le stii trimite-mi un mesaj si iti explic acolo in detaliu. Si asta e valabil pentru oricine altcineva. daca vreti detalii intrebati pe mesaje.Prefer confidential pentru ca altfel zice lumea ca am inebunit.Nu ca dau doua paie pe ce zic altii de rau dar e bine sa ai un profil bun. Ps: nu, nu am inebunit. Apropo,"Aryana Havah-Inuaki, reptilianul din mine" Sau "Aryana Havah-Viata pe pamant, incotro" Sunt carti despre asta in caz ca, crezi ca am inebunit dar le stui pe din cap asa ca mai bine nu te obosi sa le cumperi daca vrei sa stii.Eu sunt la fel de bine informata(daca nu mai bine) dacat cartile astea. PA NU glumesc. VIITORUL NOSTRU E CEVA SERIOS.NICI N-AI IDEE CE ...GRAV V-A FII IN 2012

| 3u a răspuns:

Deci fii atent/a sa zis in 2000 ca va fi sfarsitul lumii si nu a fost .in 10.09.09 au aparut niste inculti care nu au stiut sa isi schimbe data au scris ca va find sfarsitul lumii in 09.09.09 deci clar minciuna si sa zis si la stiri ...dupa aceea nu mai stiu concret cand sa facut experimentul big~bang a fost o galagie mare si la anumite posturi scria ca mai avem ~12 ore de trait si chesti nu sa intamplat nimic in 2012 nu se va intampla nik pentru ca ce zic ei este o minciuna .eu am un telefon nokia e65 in care calendarul e pana in 2040 sa presupunem ca merg la munte si pierd telefonul si il gaseste cineva in 2038 (asa niste date )si se pornest zvonul ca in 2040 va fi sf lumii . Spuneti-va voi parerea nu'i asa?

| Mistik a răspuns:

Sfarsitul lumii poate veni oricand nu exista o data anume sau o ora...

| lena_7423 a răspuns:

Nu te gindi la aceasta, de cind se spune ca va fi sfirsitul lumii dar cum vezi toti suntem vii.Atunci cind va veni sf lumii atunci sa te gindesti la aceasta.

| fetitza_4583 a răspuns:

Nimeni nu stie cand va veni sfarsitul lumii!