| Cosma0499 a întrebat:

Salut.
Nu stiu sigur daca este categoria buna.
M-am gandit ca de Craciun ar fi frumos sa impachetez cateva lucruri mai vechi,si sa le ofer copiilor de la orfelinat.
Pe langa haine,dulciuri si jucarii,am facut si cateva penare care contineau creioane,pixuri etc. etc.. Ideea mea a fost alta, sa las si un biletel cu un mesaj in ele.
Imi puteti da o sugestie va rog?

4 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!

În primul rând, felicitări pentru gestul frumos pe care vrei să îl faci. Sunt sigură că acei copii se vor bucura nespus de mult.
Poți să le scrii un colind, o poezie drăguță sau o urare sinceră compusă de tine.

Toate cele bune!

| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Având în vedere că sunt copii de la orfelinat, simt nevoia de dragoste părintească.Eu spun că o îmbrăţişare face mai mult decât 1000 de cuvinte. Părerea mea.

| Neo12 a răspuns:

Bună. Şi noi am făcut un voluntariat asemănător în şcoală şi tot aşa am scris şi bileţele.
Eu am scris că acest cadou e trimis din partea moşului şi că l-a trimis cu drag.
Să aibă grijă de el şi să se bucure pentru că moşu' a văzut că a fost cuminte. Lucruri d'astea îi poţi scrie şi te poţi semna: ajutorul moşului
Baftă şi sper că am ajutat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa le scrii niste poezii de Craciun.