| anaely a întrebat:

Stie cineva denumirea la filandrofie? Este acea planta care are frunzele mari si radacini de suprafata...

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

Philodendron se numeste nu filandrifie cum spui.Pt ca nu este originara din RO nu are denumire populara, deci ii spui filodendron sau ceva de genul asta.Sint f multe specii de philodendron,iar acea specie cu frunze foarte mari, face un fruct gen stiulete de porumb, iar la maturitate se poate minca, avind gust de ananas, motiv pentru care in tarile de origine aceasta planta mai este numita si anansul saracului.Am mincat odata si are gust exact ca de ananas. Iara cind mai cauti ceva informatii, foloseste calculatorul si netul pentru a afla acele informatii, pentru ca le gasesti oriunde pe net.Nu mai folositi netu doar pentru barfa si chat. Sper ca nu te superi, dar vorbesc asa in general, de aia este netu facut sa te folosesti de el s mai ales in zilele noastre sa-ti fie util.Sa dus vremea cind netu era folosit doar asa pe post de dicutii.

| anaely explică (pentru relian):

Da am cautat si chiar nu-i stiam denumire pentru ca am mai intrebare si printreprieteni si nimeni nu stia de ce zic... Oricum multumesc

1 răspuns: