| YahOOzOOp a întrebat:

Stiti cumva daca trebuie sa fi major ca sa fii voluntar "Crucea Rosie"?(am aproape 14 ani)Daca nu trebuie spuneti-mi ce sa fac ca sa fiu voluntar?

Ce face mai exact un voluntar?big grin

funda

2 răspunsuri:
| Alexandra_3922 a răspuns:

Nu conteaza ce varsta ai. voluntarii nu au varsta! inscrie-te! nu vei putea fac cursuri de prim ajutor dar in rest e ok tonguewinking

| RemaxiS a răspuns:

Tu fata du-te la ceva profesor si intreaba ca la noi la scoala din a 5-a ne-a intrebat profa de bio daca vrem sa fim voluntari si pana in a 8-a tot suntem nu conteaza varsta +10 ani conteaza intentia