| RaYzen7 a întrebat:

Salutare, am o întrebare legată de motorul de la BMW E39 cel de 2.0i cel în 6 cilindri, are capacitatea cilindrica a unui 2.2i? Și dacă da, plătești la impozit și asigurare ca la un motor de 2.2 sau ca la unul de 2.0? (Dau fundă!)

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Daca te referi la versiunea bmw 520i "standard" aceasta are 1991 cm3 si da are 6 cilindrii in linie
deci impozit vei plati pentru 2000 cm3 nu 2200 cm3winking

e39 (facelift) are si aceasta versiune la care faci referire mai sus, si anume 520i 170 CP 24V motor 2200 cm3
aici vei plati impozit spcific 2200 cm3

depinde ce varinata mai exact vrei sa cumperi! ce an de fabricatie... facelift sau nu