| ancaanca2344 a întrebat:

Buna. Ce pot folosi pentru skin care?

6 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Poți să fii puțin mai specifică? Dacă mergi la farmacia Tei în secțiunea "skin care" găsești zece mii de produse.

| Hyperion7 a răspuns:

Da ce fel de ten ai sau cu ce probleme te confrunți nu ne-ai zis...

| blairelovesmusic a răspuns:

Daca esti tanara poti folosi creme pentru hidratare. Nu e nevoie sa folosesti creme anti-cearcan sau anti-riduri. Poti cauta pe internet creme pentru hidratare, pe site-urile care au produse de make-up si parfumuri. Notino, Sephora si Douglas au o gama variata de astfel de produse. Sau daca nu vrei sa comanzi de pe internet, du-te la un supermarket sau la o farmacie si intreaba ce crema ti s-ar potrivi. Funda? happy

| Jessica1235 a răspuns:

În zilele când am tenul foarte uscat folosesc o mască de față pentru hidratare, în zilele în care simt că am pielea feței mai aspră folosesc un scrub facial și în zilele când am tenul ușor uscat folosesc o cremă hidratantă. Depinde de tenul pe care îl ai. Dacă ai acnee sau alte probleme de genul e bine să consulți un medic dermatolog.

| Justme111 a răspuns:

Depinde de vârsta ta. Dacă ești adolescentă, ai nevoie de maxim 3 pasi in rutina de skincare.
Gel de curățare, cremă hidratanta si spf. Daca ai probleme cu tenul poti merge la dermatolog si iti va recomanda el produsele necesare.
De asemenea trebuie sa folosesti produse specifice tenului tau. Daca ai ten frumos si ai mai putin de 16 ani, nu merita sa pui produse pe ten degeaba. Mai ales cele vazute la recomandari, ca pot dauna multe peste ani.

| vatadezahar24 a răspuns:

Bună Anca! Totul depinde de tipul tău de piele, și de ce ai nevoie! Fii mai specifică un pic. Dacă te confrunți cu o problemă a pielii e este recomandat să mergi la un dermatolog înainte de a începe orice fel de tratament!