| Kim243 a întrebat:

Buna ziua! Am o intrebare si as fi recunoscatoare daca cineva ar putea sa mi raspunda.Mama mea a facut un CT la torace unde i s au gasit, citez,"cateva arii fibrotice in benzi reticulate".Ma poate ajuta cineva cu o explicatie mai pe romaneste ce inseamna? Stiu ca fibroza este o boala foarte grea si vreau sa ma asigur daca este asta sau nu.Multumesc anticipat.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Imi pare rau, dar TPU nu are medici pe acest forum!

Mama ta sa mearga la medicul specialist iar acela ii va pune diagnosticul corect si ii va prescrie medicatia necesara bolii pe care o are.
Sanatate multa!