| EVdra2 a întrebat:

Cred că soția m-a înșelat. Da, i-am controlat telefonul. Am făcut-o după ce timp de vreo 3 saptamani abia îmi vorbea si ma ignora, era mereu visatoare.
Am vazut ca discuta pe FB cu un tip tot pe la 30 de ani, cat are ea, aratos. Avea niste selfie-uri de la sala, la care ea daduse ador. Initial eu doar asta am vazut, reactiile. Apoi am deschis conversatia si am vazut ca ea il intreba de ce „nu mai vrea, ce nu i-a placut la ea?" La care tipul a raspuns ca el se concentreaza pe cariera si nu are chef de telenovelele ei si nu pricepe ce tot vrea de la el.

Baiatu, sa-i zic asa, i-a urat o viata buna si-i cerea sa nu-l mai caute ca o blochează.
Sa-i spun ei ce am vazut sau sa incerc sa dau de el? E rezident la un spital din oraș. Simt ca ea nu va zice adevarul. Abia imi vorbeste de 2 seri. Si mesajele astea in care o expedia erau acum 2 seri, deci se suprapune totul. Dar frate, ce sa ii zic si la ala ca ma fac singur de ras. Numai ca tare ma mananca sa-l caut.

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Stati jos si comunicati!
Spune-i ce ai vazut in telefonul ei, spune-i suspiciunile tale si intreab-o ce vrea de la relatia voastra, ca poate nu-i multumita de perfromanta ta in pat si atunci cauta un alt mascul care sa o satisfaca.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu ai de ce sa cauti barbatul de la sala, ca nu ala este vinovat, ci nevasta-ta, careia trebuie sa-i ceri socoteala.
O femeie serioasa nu ar da curs flirtului si nici nu ar face ochi dulci altora, sau purta conversatii cu alti barbati pe ascuns.

| dullcat a răspuns:

Buna.Mi se pare hilar cum tu iti faci griji ce sa ii zici omului ala, ca te faci de ras, de parca pe primul loc nu trebuie sa fie discutia cu sotia. Sper ca intelegi unde bat.Ambii pare ca aveti probleme de comunicare din moment ce s-a ajuns in acest punct.Ea fie n-as stiut ce sa ceara de la tine si a cautat la altii, fie e o nasoala si ar fi mai sanatos sa mergeti pe drumuri separate? Tu ai aceeasi problema daca preferi sa-i cauti abuziv in telefon si sa te duci sa-ti descarci nervii pe omul ala, decat sa stati ambii jos si sa aveti discutia aia grea pe care sigur ati tot amanat-o? Presupun si eu.Regula generala e comunicare si iar comunicare, ca de aceea aveti gura. Poate exista iubire si orice altceva, insa relatia nu va supravietui numai cu atat. Daca ea nici macar nu iti va spune adevarul atunci e semn clar ca trebuie sa-i urezi drum bun si atat, pentru ca nu meriti nici tu nicio telenovela (nimeni nu merita! alea trebuie sa existe numai la TV, pentru divertisment).

| sofisis a răspuns:

Pai ce vina are omu? Baiatul a expediat-o deci ce putea sa faca mai mult? Tu trebuie sa stai de vorba cu nevasta-ta, nu cu el. Ce iti datoreaza el?

| Miruna333 a răspuns:

Sa discuti cu ea, nu sa te bagi peste un om cu care nu ai nicio treaba si care nu iti este dator cu nimic. Asta chiar e scenariu de telenovela. Trebuie sa te controlezi si sa iti aduci adultul sanatos din tine la suprafata si sa fii realist, discuti cu sotia cu care ai o relatie, nu cu un necunoscut

| Felissa13Eden a răspuns:

Vinovata este ea in primul rand, apoi el daca stia ca e femeie maritata. Ideal ar fi sa vorbesti direct cu ea, chiar sa ii spui ca ai vazut mesajele din telefon. Bineinteles ca mai intai se va enerva ca i-ai invadat intimitatea, dar asa se simt oamenii cu musca pe caciula. Vorbeste calm cu ea indiferent de cum va reactiona, pentru ca ai dreptul sa stii adevarul.

| Madaxo97 a răspuns:

"Dar frate, ce sa ii zic si la ala ca ma fac singur de ras" - asa e, nu prea ai ce sa vorbești cu el, oricum daca plănuiești sa il agresezi sau ceva nu vei rezolva nimic. Confruntă-ti soția pentru a afla despre ce e vorba si ce e cu acele mesaje, nu ar trebui sa fie deranjata ca i-ai umblat in telefon, ti - a dat toate motivele din lume comportându-se cum ai spus in ultimele 3 saptamani. Ca recunoaște sau nu, e clară treaba, daca ai văzut acele mesaje, te-a înșelat. Acum tu decizi daca vrei sa o ierți sau nu. happy

| NataLee a răspuns:

Pune-o capra și dă-i la buci