| Ctin57Bn a întrebat:

Salut, am 17 ani si n am avut pana acum si nici nu as dori in viitorul apropiat. Imi plac fetele dar parca nu simt nevoia sa imi fac o prietena, cei drept am vazut si in jurul meu ca pe majoritatea ii tine 1-6 luni maxim.In momentul actual vreau mai degrabă sa imi fac timp pentru pasiuni(filme, istorie, fotbal).
Credeti ca e normal ca la 17 sa nu simt nevoia sa am o relatie?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca este normal sa te bucuri de viata in copilarie si adolescenta, fa-ti pasiunile, leaga prieteni, iesi afara, distreaza-te, fa ceea ce-ti doresti, ca o sa vina si timpul iubitelor, dupa ce devii adult.

| Emilian65 a răspuns:

Nu este normal ce ți se întâmplă.

| Madaxo97 a răspuns:

E normal, într-un fel. Sunt mulți ca tine. Nu trebuie sa îți faci o iubita doar pentru ca ești influențat de alții, sa te iei după ei, iți faci când simți tu ca vrei, cand vine momentul. Oricum la vârsta asta nu pierzi nimic daca nu ai relație, poate ceva experiențe dar nu-i problemă ca le poți trăi si mai târziu in viață la 20-25 ani. Mai bine acum concentrează-te pe învațat, sa iți faci o carieră bună, sa fi un bărbat de succes, împlinit, acest lucru va atrage în viața ta și femei de calitate pe viitor.