| LisaJulie a întrebat:

În filmul,, Eyes Wide Shut" pentru cine l-a văzut, în ce limba vorbeste personajul Red Cloak când face acel ritual cu măști? Unii spun ca e limba romana pe invers! Voi ce credeți despre film?

2 răspunsuri:
| MistarGoGu a răspuns:

L-am vazut! Interesant! Un fel de " orgie " intr-un palat luxos! Nu este departe de " adevar " asemenea chestii se petrec frecvent si azi! Uneori cu minore traficate! Pe piata neagră in Europa o minoră răpită la comanda poate costa peste 50.000 € daca este virgină!

| Korkodeln a răspuns:

Da, e o parte din Sfanta Liturghie cantat invers, ai aici redarea inversa:
https://www.youtube.com/watch?v=Eb-yG11aTFs

Filmul e foarte bun, conspirationistii spun ca de aia a fost si ultimul lui film, a atins chestii care nu trebuia sa atinga.