| SasSimona a întrebat:

Am luat un cățeluș abandonat. Am făcut deparazitare interna și externa. După pastila a început sa verse, iar a doua zi a devenit apatic, refuza mâncarea, doar forțat ii dau și o varsa după ce mănâncă. Medicul veterinar a zis ca a avut prea mulți paraziți intestinali care poate i-au afectat și alte organe. Ii dau forțat și apa pentru a-l hidrata. Cat poste continua starea asta și ce mai pot face pentru el?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da-i sa manance niste carne de pui fiarta, FARA oase!
Si pune alaturi un vas cu apa curata, ca s apoata bea cand doreste.

| ioana748 a răspuns:

Buna,
Are reactii adverse in urma deparazitarii. Nu il forta sa manance, apa sa aiba.
Incearca cu putina branza de vaci, cascaval sau iaurt, dar nu insista.
Cam in trei zile ar trebui sa si revina.
Multa sanatate ❤️

| Alyssaevy20 a răspuns:

Urgent la veterinar, posibil sa fie parvoviroza...iar dacă nu începe tratament imediat... poate muri. Mergeți și faceți test de parvo.