| Mindfulness a întrebat:

Cum își poate da seama un om daca e psihopat? Un antisocial e de regulă psihopat? Și care comunica cu lumea doar când își urmărește propriile interese și când le atinge sa devină foarte distant? Când de exemplu caută omul doar când are nevoie de el, sau e narcisist?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| IulianaAna a răspuns:

Persoanele cu trăsături machiavelice sunt cinice, distante emoțional și neafectate de morală. Ele înșală și manipulează oamenii pentru a obține avantaje personale. Un psihopat este o persoană care nu prezintă empatie, mustrări de conștiință, are un comportament lipsit de inhibiții, poate fi deseori carismatic. Dar, fiecare isi percepe "psihopatia" in modul lui.