| 1863939Bogdan a întrebat:

M-am lăsat de alcool de 2luni beam 3litri pe zi noaptea de la ora 23-5dimineata și zi de zi credeam că e o săptămână între aceleași ore mă tremur îngrozitor sunt confuz îmi mișc picioarele singur am pierderi de echilibru transpirații dar zi de zi și au trecut 2luni de zile și pe zi ce trece parcă e mai rău decât bine am 20ani beam de la 16ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Beai 3 litri ce? Una e sa bei bere si alta e sa bei tărie.

| Violleta2022 a răspuns:

Asta sunt reactii adverse din cauza ALCOOLISMULUI.
Mergi la spital pentru dezintoxicare!

| GabiDumitrescu a răspuns:

Felicitari! In alta ordine de idei, go see a medic.

| Sophieka a răspuns:

Cauta un ajutor...Un terapeut, eventual chiar unul cu specializare in hipnoza sau https://alcooliciianonimi.ro/ - 0374 490249 telefon disponibil 24 din 24

| Sophieka a răspuns:

Te felicit pentru curajul si constiinciozitatea de a renunta la acest viciu distructiv.
Iti recomand pe langa cele mentionate anterior, afirmatii pozitive, meditatii si muzica pentru linistire, pentru sistemul nervos, pentru disciplinarea creierului.

Creierul si corpul incearca sa te faca sa te duci inapoi la alcoolism, de aici si toate starile acestea de rau. E o dependenta fata de care trebuie sa duci o batalie dar vei putea sa iesi din aceste situatii. Deja esti pe drumul cel bun.

| Lupică27 a răspuns:

Eu am baut 2 ani agresiv rau cu multe nopti nedormite. Am multe treziri nocturne, flora intestinala praf, deficiente de vitamine.
Au trecut ani de atunci si inca nu mi-am revenit in totalitate, bine, mai pic la bautura cand si cand.
Te vei face bine in timp luni, ani dar nu trebuie sa mai bei nimic.
De exemplu imi revenisem destul de bine dar am baut cateva zile si iar mi s-a afectat flora intestinala, acum sunt iar pe tratament si regim.
Ideea e sa nu mai bei deloc si te vei face bine.

| ioana748 a răspuns:

Buna,
Felicitari pentru hotararea ta.
Stiu doua persoane care au murit la 36, 37 de ani din cauza abuzului de alcool
Esti in sevraj si ar trebui sa mergi la un medic ( de familie sau psihiatru) pentru a te ajuta cu ceva tratament in sensul acesta.
Pot dura 6 luni starile acestea, daca nu le mai suporti, mergi la medic.
Toate cele bune,

| Cipi1212 a răspuns:

Trebuia să reduci cantitatea de alcool treptat. Ca să îți dezobișnuiești trupul de alcool.