| ZaharescuCostin a întrebat:

1) Ce să conțină descrierea postării mele de pe Instagram pentru a obține mai multe like-uri?
2) Ce ramură să aleg pe Instagram?
3) Ce să fac să îmi comenteze lumea?
Mulțunesc frumos.

Răspuns Câştigător
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! 1) Personal cred ca e putin probabil ca cineva sa citeasca descrierea unei poze. Eu cred ca totul se bazeaza pe impactul vizual. Cu cat poza e mai frumoasa, are culori puternice, e bine editata, cu atat o sa adune mai multe likeuri.
2) Alege ce iti face placere sa fotografiezi. Eu cred ca pozele cu natura sunt cele care strang cele ai multe likeuri dar ideea e sa ai material pe care sa il postezi. Deci trebuie sa alegi ceva ce poti sa fotografiezi des.
3) Cu cat poza e mai buna, cu atat cresc sansele ca alte conturi sa iti comenteze. Poti lasa si tu comentarii, de obicei o sa primesti inapoi.
Bafta!

6 răspunsuri:
| ancaval a răspuns:

Nu am așa ceva, dar câștigi ceva din asta? Doar întreb!

Răspuns utilizator avertizat
| anamaria82726 a răspuns:

1)Sincer nu multa lume se uita la descrierea unei poze cand da like. Se uita asa la poza in general. Si in general iti dau like daca te cunosc personal. Si daca nu, daca le place poza. Oricum daca vrei sa pui descriere neaparat, pune ceva ce te reprezita sau care are legatura cu poza. Daca nu ai inspiratie, gasesti pe internet foarte multe. Multi prieteni pun cu citate din carti sau din filme/seriale care le-au ramas in minte.
2)In principiu, fa-ti feed-ul sa arate bine, estetic. Poze luminoase, poze cu prieteni, calitatea acceptabila etc.
3)Tot asa, prietenii iti comenteaza. Si in general daca le comentezi si tu. Legat de asta nu prea ai ce sa faci...doar sa le comentezi si tu prietenilor tai si sa pui poze in care ai iesit bine.

| richbeans420 a răspuns:

Am avut IG pentru o vreme dar mi-am sters contul. Nu merita, nu te ajuta cu nimic, e doar o obsesie care iti mananca timpul si care te face sa te ingrijorezi despre cum arati. Nu frate, pe mine ma doare-n cot de cum arat si daca ma-njura careva / face misto de mine ii zambesc si-i multumesc

Răspuns utilizator avertizat