| Marcelmitica a întrebat:

2 colegi din clasa au poze nud cu mine. Eu sunt baiat si am 13 ani. Daca fac ceva ce nu le convine ma ameninta ca le trimit la toata scoala. In poze sunt imbracat, fiind la vedere doar fata si zona intima... Nu vreau ca parintii mei sa afle asa ca ajutor

Răspuns Apreciat de Editori
| FreddieM a răspuns:

Eu ca parinte, daca ai fi fiul meu, nu as fi indignat de ce ai facut tu, poate fi un gest de joaca, dar faptul ca poti fi santajat ar fi foarte grav. Oricum as rezolva-o imediat fara consecinte pentru nimeni. As explica situatia dirigintei, cum ca intr-o joaca aI fost supus acestei experiente, iar dansa(dansul) stie cum sa abordeze problema. Nu te stresa, vobeste cu parintii tai, nu te lasa la greu, nici unui parinte nu-i place sa-si vada copilul stresat, cu probleme pe cap, vor sari in ajutorul tau imediat. Important e sa prezinti situatia precum ca ai fost implicat intr-o gluma, si cu perere de rau nu te-ai gandit la eventualele consecinte. Ai incredere in tine dar si in ei, nu fii deprimat si speriat, nu e asa de grava treaba, e o copilarie pentru un adult.

6 răspunsuri:
| Dalmore a răspuns:

De unde au acele poze, în primul rând?

| Andra9pk a răspuns:

Santajul si amenintarile nu sunt de lasat... trebuie luate masuri, mai ales intr-o scoala. nu se poate permite asa ceva.
Cel mai bine fa-ti curaj, povesteste-le parintilor, apoi dirigintei(sa vb parintii tai cu ea). Nu se va rezolva altfel. Parintii si diriginta trebuie sa stie ce se intampla, si sa ii pedepseasca pe cei doi.
Nu conteaza cum au ajuns pozele la ei. Mai rau e sa stai sa faci ce vor aia 2 decat sa afle parintii tai.

| Xanor a răspuns:

De ce sa-ti fie rusine de corpul tau? Mama si tatal tau teau facut prin sex adica sau dezbracat, mare lucru ca au poze cu p.a ta, trebuie sa iti fie indiferent

| Marcelmitica explică:

Dar nu vreau ca ei sa stie ca ai aflat de la mine

| Marcelmitica explică:

Putem vorbi pe Instagram

| FreddieM a răspuns (pentru Marcelmitica):

Cui ii adresata rugamintea ta? Cu cine vrei sa vorbesti pe Instagram? Ca nu se intelege

| Marcelmitica explică:

Te rog putem vorbi pe Instagram