| anonim_4396 a întrebat:

2000 lei + 300 lei din bonuri ajung pentru a trai o luna, avand in vedere ca, chiria va costa in jur de 1000-1200 lei?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde de stilul tău de viata. Dacă ai mașina, dacă ieși în oraș des, dacă bei chestii scumpe... Sunt oameni care trăiesc din mai putin

| aXy99 a răspuns:

Da.

| wpetterssone a răspuns:

Pentru această decizie ai nevoie de bugetul personal. Deși am un salariu mare, în fiecare lună îmi fac acest buget pentru a ști cu cât rămân în fiecare lună. După fiecare cheltuială introduc datele în program.

| ElSueno a răspuns (pentru wpetterssone):

Stiu ce zici. Doar ca n-am nici cea mai mica idee cat ar veni cheltuielile (apa, gaz, curent) pe luna + alte taxe care se platesc.

| wpetterssone a răspuns (pentru ElSueno):

Eu ți-aș arăta ca model cum arată al meu, dar nu s-ar încadra pentu că eu nu sunt român și nici nu locuiesc în România.

| Kerre a răspuns:

Depinde cum iti place sa duci tu viata, daca o duci asa mai simplu fara diferite minuni in fiecare zi atunci Da, dar daca mananci in fiecare zi pizza, mergi in cluburi etc atunci nu.

| Wheizii a răspuns:

Felicitari daca te muti singur, da iti ajunge sa iti cumperi si din cand in cand o haine, un pantof. E foarte bine daca stii sa mai faci si economie din cand in cand. Bafta frate