| anonim_4396 a întrebat:

A călătorit cineva cu wizzair? Am si eu o întrebare: daca am 16 jumate pot sa călătoresc cu ei neinsotita de un adult? Cineva mi-a zis ca numai cei sub14 ani trebuie sa călătorească însoţiţi. Fundaaaa love struck

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Problema este ca pana la 18 ani trebuie sa fii insotit. Si nu compania aeriana interzice ci la controlul vamal o sa ai probleme.

| TraficantăDeDulciuri a răspuns (pentru anonim_4396):

Am cautat acum si pe site-ul lor si doar cei care nu au 14 ani au nevoie de însoţitor. Normal doar la 18 ani pot sa călătoresc fara însoţitor. Eu plec din Budapesta si oricum am nevoie de procura de la parinti dar nu stiu daca am nevoie de procura si in avion. Asa pot sa merg pana la destinatie cu persoana care ma duce pana la Budapesta si as rezolva totul

| anonim_4396 explică (pentru TraficantăDeDulciuri):

Acum 3 ani baiatul meu a venit in Germania si nu a avut 18 ani. A trebuit sa fie insotit adica a fost predat in avion unei persoane, iar in Germania l-am asteptat la aeroport si mi l-a predat o persoana numai dupa ce m-am legitimat. Nu cred ca intre timp legislatia s-a schimbat. Si dupa cum am mai spus actele le verifica la controlul vamal, in avion nu te intreaba nimeni. Acum poate din Ungaria legislatia este altfel.

| TraficantăDeDulciuri a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai bine sun la ei si intreb ca sa stiu exact cu 200 lei sunt tot acolo. Oricu procura o fac iar persoana care ma duce la Budapesta merge si cu mine. Adica tot drumul dus-intors e de 6 ore nu e o problema

| anonim_4396 explică (pentru TraficantăDeDulciuri):

Paste fericit! si drum bun

| CadeamiarMaseaua a răspuns:

Da.Trebuie sa mergi cu un adult sau cu insotitor de zbor.