Întrebare recomandată | NevermindXEXEXD a întrebat:

A dat cineva de aici Cambrige? Cum este cu acest atestat, dai examenul si iti arata nivelul? Sau dai examenul si ori il iei ori nu? Cat e valabil? Si cat costa? Ce trebuie sa stii?

Răspuns Câştigător
| Anielaaniela01112098651 a răspuns:

Da,eu am dat Crambige C1.

Eu bine acest examen este pe nivele A1, A2, B1, B2, C1,C2.

Daca stii foarte bine engleza, te duci la ultimul sau penultimul nivel.

Examenul il poti da cand vrei.

Este online, si inscris.La mine la liceu, a venit cineva sa ne intrebe daca vrem sa il dam.Am acceptat si am fost la alt liceu sa il pot da. Online, nu costa.Eu nici inscris nu l-am platit.

Este pur si simplu un examen, care iti arata cat stii.Acolo nu este o gluma, este un test.

Eu l-am luat cu 9.25.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cred ca te referi la testul de limba engleza: cambrige nu?
ESte un test are-ti arata nivelul tau de engleza!
Nu capeti atestat, pentru ca asta este doar un simplu test de aflare a nivelului tau de engleza.

| Marutzaaa a răspuns:

Eu voi da examenul anul acesta...Din cate stiu eu, e valabil toata viata, fata de ielts care e valabil doar in perioada in care studiezi limba. In legatura cu plata acestui examen, eu stiu ca ar fi in jur de 450 lei. Sunt 3 probe: speaking, reading&writing si listening. Acum depinde de ce nivel de dificultate iti alegi, toate sunt la fel structurate.

| Mar23 a răspuns:

Buna! In primul rand trebuie sa te simți capabil sa susții acest examen, daca nu, faci pregătire la engleza. Spun asta deoarece sunt mai multe nivele: A1 A2 B1 B2 C1 C2. Dificultatea lor este in ordinea in care le am scris: de la cel mai ușor, la cel mai greu care înseamnă sa fii un vorbitor fluent de limba engleza.Stiu ca maximum de puncte este de 190 si cam atât.