| anonim_4396 a întrebat:

A fi serios, inseamna a fi plictisitor?

6 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Nu,înseamnă fi o persoana responsabila, atentă la necesitățile altora, de încredere. E bine dacă ești serios, puține persoane mai au aceasta calitate.Plictisitor doar pentru persoanele care nu apreciază aceste calități. De fapt, genul acesta de persoane nu prea arata ca prețuiesc astfel de prietenii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde de persoana. Mie mi se par mai plictisitori mascaricii decat persoanele serioase.

| NAT0 a răspuns:

Depinde de fiecare persoană cum percepe seriozitatea.

| NoFeelings a răspuns:

Nu.
Dar dacă ești serios, nu înseamnă că nu trebuie să zâmbești sau că trebuie să stai că și mutul. Doar fii tu.

| AlexBrooK00 a răspuns:

Dacă ești tot timpul serios nu mai e distracție doar in unele momente trebuie nu in permanenta părerea mea.

| AlexandraMoon a răspuns:

Nu,insemna sa fi atent la ceva.Sa nu te prostesti sau ceva de genul.