| AdynaG a întrebat:

A folosit cineva "Alcachofa de laon"? Daca da, cum vi se pare, a dat rezultate?:*Fundita, mercihappy

Răspuns Câştigător
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Servus @AdynaG!
Eu sinceră să fiu nu cred în aceste metode de detoxifiere. Mai ales că este perioada postului Crăciunului, te sfătuiesc să apelezi la metode naturisete de detoxifiere, consumând cât mai multe fructe și legume în stare crudă, eliminând din alimentație grăsimile animale, carnea (în special de porc). Înlocuiește carnea cu pește, ciuperci, soia, nuci, migdale pe care să le consumi în cantități rezonabile, renunță la prăjeli și la consumul de zahăr alb, consumă miere și nu uita să te hidratezi suficient.
O seară cu zâmbet să ai și mari succese!

| AdynaG explică (pentru IMPERIA):

Buna, Multumesc frumos pentru raspuns, am incercat ce tu mi-ai propus dar din pacate nu vad niciun rezultatsad...si nu stiu ce sa fac! O seara frumoasa si tie!:*

| IMPERIA a răspuns (pentru AdynaG):

Hei! Adyna, nu trebuie să deyarmeyi atât de uşor! Nimic nu se poate obţine fără perseverenţă, şi crede-mă aici îţi vorbesc din proprie experienţă. Eu vreau să mai dau jos câteva kilograme şi am încercat tot felul de metode de dexofiere, de slabire de întreţinere, fără să fac nici un pic de sport. Am renunţat la maşină şi vin pe jos la serviciu, am grijă la ce mănânc, nu am luat măsuri foarte drastice şi prefer rezultatele în timp. Trebuie să ţinem seama că iarna, din cauza temperaturilor scăzute, ne îngrăşăm. aşa că, eu mă mulţumesc să mă menţin în această perioadă a anului. O zi cu zâmbet să ai!

3 răspunsuri:
| Carmen_Ila_1972 a răspuns:

Da, ieri am terminat a 14 a sticluta si e frectie la picior de lemn, in loc sa slabesc m-am ingrasat! E teapa!