| Căpșuuu a întrebat:

A folosit cineva Verolit Forte pentru negi? Daca da, imi puteti spune daca a avut efect? Adica daca au disparut negii.

13 răspunsuri:
| yunnyaaa a răspuns:

Eu am folosit toate cremele posibile, am fost la dermatolog, si degeabaoh go on
Dar intr-o zi i-am spus bunicului meu, si a doua zi a venit cu o buruiana [rostopasca se numeste] care o gasesti la toate gardurileoh go on si are flori galbene si in daca le rupi din ele curge un lichid galben, pune lichidu` ala pe neg si iti va trece>big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

L'am folosit eu si am scapat de negi.big grin.cred ca merita sa incerci... daca nu merge cu rostopasca(mie nu mi s-a intamplat nimic cand am folosit planta )

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am folosit verolit forte si pot sa spun ca este foarte bun.Inainte de asta mi-am electocauterizat cativa la dermato si nu este prea placut.Desi am intrebat doi doctori dermatologi daca nu exista si alte metode de tratament amandoi mi-au spus ca nu.Eu am mare incredere in medici si am luat de bun raspunsul lor si atunci cand o vecina mi-a spus ca foloseste verolit forte eram sceptica in ceea ce inseamna rezultate dar mi-am spus sa incerc.Si a functionat! Daca nu ai rezolvat problema pana acum poti sa incerci.

| NexusHELPER a răspuns:

Aoleeeeeu...Sa nu mai aud de Verolit Forte...pe mine ma ustura f. tare(le-am rupt si de-aia) USTURAAAA!

| NexusHELPER a răspuns:

Pai,te-as sfatui sa nu mai folosesti tot felul de prostii (cum ar fi VEROLIT sau ROTOPASCA) incearca si albastru de metilen. Simplu si fara dureri (negii sau spus de doctori „veruci" vor disparea in scurt timp) repete de 3-4 ori pe saptamana. Daca vezi ca nu merge, continua ce te-am spus eu. eu am avut si pe fata si in apropierea ochilor.
P.S. Cand incerci sa te speli de albastru de meltilen foloseste sapunul lichid. Am uitat sa iti scriu sa lasi albastrul de metilen pe fata timp de 3-4 ore. sa pui albastrul de metilen pe un betisor de urechi
Nu neglija sfatul meu. stiu cum e sa ai veruci(negi).Mie mi-a trecut

| Rori_8526 a răspuns:

Eu am folosit verolit forte dar mie mi s-a marit negul si a devenit din ce in ce mai alb, l-am taiat cu o lama apoi am aplicat din nou verolit forte si ma ustura foarte tare.Stie cineva de ce a fost acest efect?

| Radu_Babos_1992 a răspuns:

Eu folosesc si ma ustura tare...

| Munteanu_Roxana_1989_t7Yb a răspuns:

Eu folosesc chiar acum
Cred ca este a 4 a zi.si ba s-a marit, da usturaa.Si e si alb.dar negru in mijloc.E ciudat sigur

| Dumitru_Mariș_1992 a răspuns (pentru Munteanu_Roxana_1989_t7Yb):

A trecut pana la urma? La fel se intampla si la mine...

| Monica_Monica_1979 a răspuns (pentru Dumitru_Mariș_1992):

In cit timp dispar definitiv daca l-ai folosit? multumesc

| Monica_Monica_1979 a răspuns (pentru Munteanu_Roxana_1989_t7Yb):

Ai scapat de negii?

| Oncioiu_Alexandra_1989 a răspuns:

Eu am folosit Verolit Forte, am avut un neg pe degetul mic de la mana dreapta, era inestetic, mai ales pe degetele unei femei. M-am dat cu el 4 sau 5 zile, acesta s-a albit, cred ca din cauza faptului ca il ardea solutia, m-a si durut primele 3 zile, durerea este suportabila, iar aseara cand am facut dus am incercat sa rup pielea aceea moarta din jurul negului. A disparut complet, este doar un punct alb mic care nu se simte, probabil a ramas asa din cauza ca a fost radacina negului acolo... Acum protejez cu un plasture, pentru ca este inca sensibila pielea la atingere. Sunt curioasa sa vad daca imi reapare, desi nu cred. Revin cu pareri, in cazul in care reapare. Recomand sa fie folosit pe negii care nu au fost rupti, daca ii rupeti e normal sa va doara, m-a durut si pe mine si era intact. Pretul solutiei este de aprox. 20 lei si se gaseste la farmacii.

| Giorgiana_Alexandra_Alecsa_1990 a răspuns:

Te sfătuiesc sa nu încerci! Eu am făcut prostia asta și mi-a ars atât de tare pielea încât acum din neg curge puroi cu sânge iar abia de îmi pot îndoi genunchiul (deoarece negul era pe genunchi).