| niccoo a întrebat:

A reusit cineva sa aiba un abdomen plat facand abdomene? Ca sa stiu daca va da rezultate acest exercitiu.

Răspuns Câştigător
| AnaMaria_4205 a răspuns:

Pentru a obtine un abdomen plat prin aceasta metoda trebuie sa ai foarte mare grija ce mananci. Incearca o dieta din care sa elimini pe cat posibil grasimile si alimentele prajite sau gatite excesiv. Incearca sa iti faci un program pe care sa il respecti. Daca problema ta nu e masa corpului in sine, ci doar o mica umflatura in abdomen, atunci DA, ai putea obtine rezultatul dorit facand exercitii in fiecare zi. Dar totul tine si de forma corpului tau, de cat de repede poate arde grasimile asimilate in anumite locuri si, bine inteles, de cate abdomene esti dispusa sa faci in fiecare zi. Succes!

2 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Abdomenele nu prea te ajuta sa-ti faci un abdomen plat, se ard prea putine calorii.

Exercitii de vreo 5 ori mai eficiente : cardio ( alergat, inot, etc. )

| MeConstantine a răspuns:

Da merge, dar nu abdomene simple, abdomenele iti dezvolta musculatura pe abdomen dar cam atat, ca sa fie plat si sa aiba efect ele se fac in combinatie cu extensii: astfel faci abdomene si apoi extensii ( extensiile sunt, te pui pe burta, se pune cineva pe picioarele tale, si iti ridici corpul de la sold in sus ). Succes