| MonicaStardust a întrebat:

Abia am aflat ca baiatul de care-mi place mult nu ma place si el. Suntem prieteni foarte buni... numai ca vestea m-a dat pe spate. Intotdeauna el ma facea sa zambesc, vorbea deschis cu mine ba chiar ma lipea de garduri si nu ma lasa sa plec pana nu ii spuneam ceva ( in joaca bineinteles).
M-am hotarat sa.l las in pace o vreme ( sincer sa fiu se poate sa fi fost pisaloaga, cred) si poate o iesi ceva bun din asta. Ce credeti? Ar trebui sa fac asta? Daca nu, dati mi o alta varianta

Răspuns Câştigător
| Forev3rAlone a răspuns:

Stai in continuare cu el.
Cu timpul, poate o sa te iubesca mai mult decat ca pe o sora.
Si in plus, nu ai de unde sa stii sigur ca nu te iubeste. Daca ti-a spus cineva, poate ti-a spus gresit, sau poate chair el nu a recunoscut!winking
Exista mii si mii de variante, dar eu zic sa continuati asa! :* Impreuna:*

4 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Poate te vrea şi te consideră o bună prietenă, nu iubită.Ai grije, în ziua de azi greu găseşti un prieten adevărat! Poate pe parcurs...nu se ştie niciodată.

| SimonaNicoletaღ a răspuns:

Cred ca ar fi mai bine sa nu fi agasanta. Fi incontinoare prietena lui, poate el te considera ca pe o sora. Incearca si tu sa uiti de el, sa zic asa.
*-*

| Deliα a răspuns:

Cam asta am patit nici baiatul pe care il iubesc nu ma iubeste.Incearca sa il uiti stiu ca e greu cryingcrying.Il vreau pe Stefan!cryingIntrebarea ta imi aminteste de Stefan. cryingcryingcrying

| Kozbinski a răspuns:

Da cel mai bine este sal lasi in pace daca te refuza, daca el nu simte acelasi lucruri pentru tine, relatia iti va aduce multa suferinta.fi deschisa la minte si nu te crampona in proprile emotii, findca sunt putini baietii care stiu sa aprecieze dragostea adevarata.