| Markusfrtt a întrebat:

Acum 2 saptamani imi zicea ca inca nu ma iubeste, mi-a zis ca are o retine si anune ca la cat de des ne certam noi, nu vrea sa ajunga sa sufere, ca poate o sa ne desparim. Dupa ce s-a despartit de mine si asta a fost dupa 2 saptamani, cad am intrebatio la final daca ea m-a iubit, mi-a zis ca da, ma iubeste..Acum insa nu mai stiu ce sa cred. S-a deslartit de mine si nici nu imi vrea sa zica motivu. Mi-a zis cq nu o sa aflu niciodata. A zis doar ca plange prea mult, ca doar ea stie ce a fost in sufletu ei ultima saptamana. Nu inteleg. E adevarat ca ne-am certat in ultima saptamana, dar cu cateva zile in urma cand a fost o cearta, mi-a explicat anumite lucruri. Eu ii ziceam ca cred ca s-a saturat de mine, ca s-a plictisit, iar ea mi-a zis ca nu e asa, ca tine enorm la mine si fqc parte din vita ei, ca niciodata nu se va plictiso de mine. Iar acum dupa 3 zile dupa ce a zis ca vrea sa ne despartim, fara sa imi zoca motivu cu adevarat. Intr-adevar a avit de multe ori ocazia sa se desparta, dar nu a facut-o. Au foat momente cand am suparato de simtea ca explodeaza. Totul a inceput cu o prostie. Ceva cu care m-a mintit(zicea ca e singuru lucru cu care m-a mintit). Asa, eu am zis ca ma incred ca bou in oameni, ca nu ma asteptam de la ea sa ma minta etc, iar apoi i-am zis ca ma mai mintit ea si cu alte lucruri, iar apoi mesaju in care imi zicea ca nu mai vrea sa fim impreuna. Nu a vrut sa imi spuna de ce, doar ca plange prea mult ca doar ea stie ce a fost in sufletu ei cu adevarat, in ultima saptamana..ma implora sa o las sa uit de ea, iar cu putin timp imi zicea " ce ne-am face noi unu fara altu daca nu am vorbi?". Imi zicea ca mereu vrea sa stie de mine, unde sunt si ce fac. Sa fie oare vina mea? A suferit mult cred din urna certurilor noastre, iar acum. In ziua aia eram de mana, iar seara s-a despartit. Ma intreb daca a vorbit serios vreodata in tot ce zicea. Ce sa se fi intamplat de a luat decizia asta? Imi cer scuze pentru greseli, dar eram pe tel. Ce sa fac? Imi e greu sa o las. Oare m-a iubit? Oare ma iubeste?

4 răspunsuri:
| LonelyLoner92 a răspuns:

Nu stiu ce sa spun, incearca sa iti petreci mai mult timp cu prietenii tai, o sa te ajute sa uiti aceasta relatie.

| R0R0 a răspuns:

Eu nu cred ca te-a iubit sau ca te iubeste.
Las-o in pace.

| 3amthinking a răspuns:

Poate nu e vina ta. Fetele sunt complicate, la fel ca si iubirea. Poate are si alte probleme in viata ei de care se ascunde si nu vrea sa ti le spuna pentru ca ii este frica ca ai sa o judeci. Din cate se vede tu chiar ai tinut la ea, spune-i doar ca nu are de ce sa ii fie frica, ca poate sa iti spuna orice si ca nu ai sa o judeci ci ii vei fi aproape. Daca e sa sfarsiti impreuna, se va intampla, nu acum, dar poate intr-un final.

| ThatGirl77 a răspuns:

E posibil sa te iubeasca si sa se fi saturat de toate certurile si de toate suferintele pe care le-a dus pana acum singura si pur si simplu sa se dea batuta si sa lase totul.Desi daca te-ar fi iubit cu adevarat nu ar fi lasat totul asa pur si simplu, s-ar fi luptat pana in ultimul moment. Legat de mintit, nu stiu ce sa zic, o persoana care te iubeste nu te minte asta ii clar numai in cazul in care vrea sa te protejeze dar avand in vedere ca te-a mintit de mai multe ori nu a fost ca sa te protejeze.Acuma eu nu cunosc situatia ori te iubeste dar este mica si nu stie cum sa se comporte, ori nu te iubeste si nici nu te-a iubit.
Sfatul meu ar fi sa incerci sa iti gasesti pe altcineva sa petreci mai mult timp cu prietenii, sa faci chestii in asa fel in cat sa nu ii mai simti asa de tare lipsa. Avand in vedere ca ea a decis sa puna capat, daca te iubeste se va intoarce dar daca nu, nu.Eu zic sa nu astepti dupa ea pentru ca poate nu merita.
Succes