| Andrei101010 a întrebat:

Acum ceva timp eram in clasa si vine un coleg de la o alta clasa. Voia sa ii arate o colega de-a noastra.Si ala din cealalta clasa ii zice:Ma,da' sa fie buna! Parca ar fi vorbit de o bucata de carne, un lucru.Chiar asa de naspa a ajuns generatia asta noua?

4 răspunsuri:
| katy a răspuns:

Chiar mai rau de atat.Educatia de acasa este cea mai importanta, pentru ca din sanul familiei copilul isi formeaza comportamentul si caracterul

| Andrei101010 explică (pentru katy):

Dar am observat ca majoritatea baietilor fac asa :/

| gratargratar a răspuns:

Da, chiar asa.
E consecinta sexualizarii si pornografiei. Femeia e vazuta drept obiect de satisfacere a nevoilor si dorintelor sexuale.
Femeia nu mai este persoana, ci un obiect. Si, paradoxal, multe se simt bine in ipostaza asta, caci o incurajeaza. Feminismul radical asta este.

O fata inteligenta niciodata nu o sa se uite la un individ care se uita dupa ea ca la o bucata de carne.

| katy a răspuns (pentru gratargratar):

Eu vad vina la ambele sexe. daca o fetita incepand cu varsta de 13 ani, se machiaza si se imbraca strident, automat si comportamentul barbatesc va fi altul.vina e impartita.